żołądek

Niedokwaśność żołądka – objawy, leczenie, dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Istnieje wiele czynników mających niebagatelny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych. Mówiąc o właściwej czynności żołądka, organu występującego między przełykiem a dwunastnicą, należy mieć na myśli jego odpowiednia motorykę oraz czynność wydzielniczą. Gdy zaburzeniu ulega wydzielanie soku żołądkowego zawierającego m.in. kwas solny i enzymy trawienne, zaburzony zostaje również cały proces uzyskiwania energii ze spożytego pokarmu.

Dieta przy nadżerce żołądka – jadłospis i przepisy

Paulina Żukowska ponad miesiąc temu

Nadżerka żołądka – dowiedz się, jak powstaje i jak sobie z nią poradzić przy pomocy diety?

Dieta przy nadkwasocie żołądka. Zioła na nadkwasotę

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Nadkwasota żołądka może objawiać się na wiele sposobów i skutecznie pogorszyć naszą jakość życia. Czy istnieją naturalne sposoby na nadkwasotę i czy faktycznie są skuteczne?

Przepuklina żołądka – objawy, dieta przy przepuklinie

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Ból w klatce piersiowej, zgaga, trudności przy przełykaniu, chrypka, a nawet suchy kaszel to tylko nieliczne objawy przepukliny rozworu przełykowego. Choć przyczyny wślizgnięcia się narządów jamy brzusznej (głównie żołądka) do klatki piersiowej nie zostały do końca wyjaśnione, uważa się, iż do powstania przepukliny dochodzi w wyniku osłabienia bądź zerwania więzadeł przeponowo-przełykowych, a jej ryzyko jest szczególnie duże u osób otyłych, palących papierosy jak również po 50. roku życia.

Przepuklina brzuszna – objawy, operacja, dieta

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Co to jest przepuklina brzuszna? Kiedy występuje? Jak jej zapobiec? Dieta w przepuklinie.

Zespół poposiłkowy. Dieta po resekcji żołądka

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Co to jest resekcja żołądka? Możliwe powikłania po resekcji, dieta.

Nerwica żołądka – objawy. Jak leczyć nerwicę żołądka?

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Stres przed ważnym spotkaniem czy egzaminem, napięcie emocjonalne, nadmiar codziennych obowiązków, brak czasu na odpoczynek, chwilę relaksu…Choć nerwica żołądka i jelit nie zagraża życiu, jej dokuczliwe objawy uniemożliwiają korzystanie z jego dobrodziejstw najwyższej jakości.

Grypa żołądkowa – objawy, leczenie, dieta. Jak zapobiec grypie żołądkowej?

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Prawie każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył incydentu biegunki powszechnie zwanej grypą żołądkową. Jakie są objawy i jak leczyć popularną grypę żołądkową?

Mleczko pszczele – na żołądek i dwunastnicę, dawkowanie, cena

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Mleczko pszczele jest produktem o wysokiej wartości odżywczej dla organizmu, ze względu na dużą zawartość aminokwasów egzogennych, składników mineralnych, witamin oraz enzymów, które są dobrze przyswajane przez tkanki. Omawiany produkt pszczeli ma właściwości odnawiające i regenerujące tkanki m.in. błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Gastropareza – objawy, przyczyny i dieta przy zaburzeniach opróżniania żołądka

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zaburzenia opróżniania żołądka mogą wynikać z kilku przyczyn, najczęściej występującą jest jednak cukrzyca.

Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.

Nadkwasota żołądka – przyczyn może być wiele, sprawdź jak tego uniknąć!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dolegliwości żołądkowe w dużej mierze zależą od naszej diety. Nieodpowiedni styl życia lub leki mogą spowodować nadkwasotę żołądka! Dowiedz się jak jej uniknąć!

Dieta w przepuklinie rozworu przełykowego – ogólne założenia, produkty zalecane i zakazane

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Może pozostawać niezauważona lub swoimi objawami obniżyć komfort życia codziennego. Przepuklina rozworu przełykowego – jak i co jeść, aby uniknąć przykrych dolegliwości.

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym – produkty zalecane i zakazane

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Jeżeli odczuwasz nadkwaśność, zgagę czy pieczenie w przełyku, być może to początek refluksu. Zobacz najnowsze zalecenia dietetyczne dla tego starego i coraz częstszego problemu.

Świąteczna wieczerza bez wyrzutów sumienia

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Można cieszyć się wigilijną wieczerzą bez wyrzutów sumienia – dowiedz się jak.

Chirurgiczne leczenie otyłości – żywienie po zabiegu bariatrycznym

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Otyłość i choroby z nią związane stanowią jeden z najistotniejszych problemów współczesnego świata. Kiedy BMI przekracza wartość 40 kg/m2 mowa jest o otyłości olbrzymiej. W tym przypadku oprócz zmiany stylu życia oraz diety, często stosuje się zabiegi bariatryczne.