Nasze rekomendacje dietetyczne dostosowane do różnych grup wiekowych i potrzeb zdrowotnych. Stanowią one tylko wstępne zalecenia oparte na najnowszych badaniach naukowych i współpracy z dietetykami. Zalecamy jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety skonsultować plan żywieniowy z lekarzem lub dietetykiem, w celu dopasowania diety do Twoich potrzeb.
Naturalne karmienie piersią nie wymaga restrykcyjnej diety, ale musisz wiedzieć co jeść, a czego lepiej unikać.
Poranne mdłości towarzyszą większości kobiet w początkowym okresie ciąży. Co je wywołuje? Czy powinny niepokoić przyszłą matkę? Jak można je złagodzić?
W okresie ciąży i porodu zwiększa się zapotrzebowanie kobiety na energię oraz składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Odpowiednie odżywianie w tym czasie wpływa korzystnie również na zdrowie przyszłej matki. Zarówno ciąża, jak i poród są dla kobiety dużym wysiłkiem, dlatego warto zadbać o prawidłową dietę także po porodzie. Dzięki temu organizm będzie mógł się szybciej zregenerować i wrócić do formy sprzed ciąży.
Bieganie to hobby bardzo popularne wśród osób, które dbają o...
Kreatyna stanowi jedną z najlepiej przebadanych substancji, która jest najchętniej...
Bieganie jest popularnym sportem rekreacyjnym, który w stosunkowo prosty sposób...
Jednym z podstawowych procesów centralnego metabolizmu węglowodanów jest glikoliza. Stanowi...
W obecnych czasach coraz częściej słyszy się dodawaniu odżywek białkowych...
Kobiety podczas ciąży nierzadko mają problem ze wzmożonym apetytem, nad...
Czy w ciąży można pić napar z kopru? Czy faktycznie...
Czosnek od lat uważany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, ponieważ zawiera rozmaite substancje aktywne biologicznie, które warunkują jego prozdrowotne działanie. Stanowi on składnik wielu suplementów diety, które mają za zadanie redukować ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych. Skuteczność tego produktu spowodowała, że cieszy się on sporą popularnością, jednak czy może on być stosowany również w ciąży?
Zasady żywienia na poszczególnych etapach życia człowieka muszą uwzględniać specyficzne potrzeby i zmiany fizjologiczne. Prawidłowa dieta pozwala na harmonijny rozwój zarówno płodu jak i dziecka. Jakie mleko powinno podawać się najmłodszym?
Osobom przestrzegającym zasad zdrowego żywienia zaleca się spożywanie chudych mięs obejmujących produkty pochodzące z kurczaka, indyka, wołowinę, cielęcinę oraz mięso z królika i zająca. O ile pierwsze gatunki są powszechnie znane, to mięso z królika i zająca rzadko konsumowane jest na co dzień. Związane jest to zapewne z mniejszą dostępnością tego produktu, ale mimo to powinien on na stałe zagościć w każdej kuchni ze względu na niezwykłe właściwości odżywcze.
Dieta bogatoresztkowa polega na wprowadzeniu do codziennego jadłospisu dziecka zwiększonej ilości błonnika pokarmowego, a co za tym idzie zwiększonej ilości płynów. Jest niezastąpionym sposobem na walkę z zaparciami u dziecka. Dzięki niej pasaż jelitowy jest przyśpieszony, konsystencja stolca rozluźniona, a wypróżnianie staje się łatwiejsze.
Cielęcina w polskich domach występuje bardzo rzadko, ponieważ mięso to jest dość drogie i trudne w obróbce kulinarnej. Natomiast odpowiednio przyrządzone i przyprawione jest doskonałe w smaku. To delikatne, dietetyczne oraz lekkostrawne mięso, które częściej powinno gościć na naszych stołach.
Celiakia, inaczej choroba trzewna, …