Kompleksowe doradztwo dietetyczne, zdrowe jedzenie.

Diety od A do Z

Na rynku istnieje mnóstwo różnorodnych diet, a naszym celem jest przedstawienie ich kompleksowo, byś mógł znaleźć odpowiednią dla siebie.

Rekomendowane publikacje

Kuracja cytrynowa Tombaka – dieta cytrynowa

Czym jest kuracja cytrynowa Tombaka? Jak wpływa na nasz organizm?

Dieta ketogeniczna – przykładowy jadłospis oraz źródła produktów

Przykładowy jadłospis na diecie ketogenicznej.

Dieta osób z alergią na nikiel – produkty zakazane i zalecane

Alergia na nikiel jest jedną z częściej spotykanych alergii zarówno w grupie dzieci, jak i osób dorosłych. Do roku 2000 była ona diagnozowana w Polsce zdecydowanie rzadziej niż w USA, czy w krajach Europy zachodniej. Z biegiem czasu jednak wskaźnik ten zaczął dorównywać temu na zachodzie.

Fit przepisy

Diety odchudzające

Dieta 8-godzinna – zasady, efekty, jadłospis

Dieta 8-godzinna jest innowacyjną dietą zakładającą jedzenie wyłącznie w ciągu 8 godzin w ciągu dnia. Pozostały okres to czas przeznaczony na trawienie spożytego wcześniej pożywienia. Dietę tę popularyzuje sam redaktor „Men’s Health”, który jest nawet autorem książki na jej temat. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o zaletach, wadach i wiarygodności tej diety!

Dieta dr Dąbrowskiej – ile można schudnąć? Wychodzenie z diety Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej, bardziej znana jako dieta owocowo-warzywna, to wg autorki „oczyszczająca głodówka lecznicza”. W wyniku jej stosowania ma dochodzić do usuwania nagromadzonych złogów z organizmu i przywrócenia ogólnie pojętego zdrowia. Utrata masy ciała jest jedynie efektem ubocznym stosowania kuracji. Ile można schudnąć, będąc na diecie owocowo-warzywnej, i jak postępować po zakończeniu głodówki?

Dieta sandruni – zasady, opinie, jadłospis

Afrykańskie Mango – suplement wspomagający odchudzanie. Czy warto w niego zainwestować?

Dieta biblijna – zasady, produkty, efekty i skutki uboczne

Bierzcie i jedzcie… to, co jadali ludzie Starego Testamentu. Kefir, baranina i chleb ze skiełkowanych ziaren to tylko niektóre pozycje w menu diety biblijnej. Do tego obietnica utraty 10 kg w czterdzieści – bynajmniej nie postnych – dni. Uwierzysz w cud, czy pozostaniesz niedowiarkiem?

Dieta nutritariańska – zasady, produkty zalecane i zakazane oraz efekty

Nutritarianizm, przez wielu nazywany najzdrowszą dietą świata, zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Co stoi za tym fenomenem?

Dieta raw food – zasady, efekty, przykładowe przepisy i wady

Pewnie wielu z Was spotkało się z wieloma rodzajami diet alternatywnych, jedną z nich jest dieta raw. Tłumacząc dosłownie jest to sposób żywienia, który dopuszcza tylko produkty surowe.

Diety w chorobach

Dieta refluksowa – jadłospis, przepisy

Co należy jeść przy refluksie ? Jadłospis, przepisy.

Dieta osób z alergią na nikiel – produkty zakazane i zalecane

Alergia na nikiel jest jedną z częściej spotykanych alergii zarówno w grupie dzieci, jak i osób dorosłych. Do roku 2000 była ona diagnozowana w Polsce zdecydowanie rzadziej niż w USA, czy w krajach Europy zachodniej. Z biegiem czasu jednak wskaźnik ten zaczął dorównywać temu na zachodzie.

Dieta przy uchyłkach jelita grubego – produkty zalecane i zakazane

Uchyłki jelita grubego – co zrobić, aby ich uniknąć? Jak postępować, kiedy problem już wystąpił?

Dieta w trakcie i po grypie żołądkowej, czyli co jeść, aby szybko wrócić do formy

Jak radzić sobie z jelitówką? Jaką rolę w jej leczeniu odgrywa odpowiednia dieta na wszystkich etapach zakażenia? Czy jedząc odpowiednie produkty możemy załagodzić przykre objawy?

Dopasowane diety

Dieta dla ćwiczących na siłowni. Co powinna zawierać dieta osoby trenującej siłowo?

Jeszcze kilka lat temu …

Jaka jest skuteczna dieta odchudzająca po 50. roku życia? Jadłospis i przepisy

Czy da się schudnąć po 50.? Oczywiście! Oto kilka prostych wskazówek, jak zadbać o siebie i zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta bogatoresztkowa dla dzieci – jadłospis i przepisy

Dieta bogatoresztkowa polega na wprowadzeniu do codziennego jadłospisu dziecka zwiększonej ilości błonnika pokarmowego, a co za tym idzie zwiększonej ilości płynów. Jest niezastąpionym sposobem na walkę z zaparciami u dziecka. Dzięki niej pasaż jelitowy jest przyśpieszony, konsystencja stolca rozluźniona, a wypróżnianie staje się łatwiejsze.

Jak przygotować się do ciąży? Jaka dieta i witaminy przed ciążą?

Pary podejmujące decyzję o …

Skuteczne odchudzanie

Czy sól gorzka pomaga w odchudzaniu? Działanie gorzkiej soli

Sól gorzka, czyli sól Epsom, od wielu lat znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Na ten związek składają się dwa minerały – siarka i magnez. Charakteryzuje się on działaniem odtruwającym, odkwaszającym i przeciwzapalnym. Ponadto wykazuje aktywność antyłojotokową oraz regenerującą. Sól gorzka wykorzystywana jest zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Czy stosowanie soli Epsom prowadzi do utraty zbędnych kilogramów?

Efekty głodówki. Wychodzenie z głodówki

Czy głodówka jest bezpieczna dla zdrowia? Jakie daje efekty oraz jak z niej wyjść?

Metabolic balance – zasady, efekty, opinie, jadłospis

Dieta Metabolic Balance od dawna cieszy się zainteresowaniem na forum międzynarodowym. Na czym polega ta dieta?

Dieta – odchudzająca, lecznicza, eliminacyjna, zdrowa

W internecie, telewizji, radiu jesteśmy zasypywani informacjami na temat zdrowego odżywiania, suplementów, diet odchudzających, zalet diet eliminacyjnych itd. Ale czy każda dieta jest dla nas odpowiednia? I bez żadnych konsekwencji zdrowotnych możemy wyeliminować ze swojego jadłospisu np. gluten? Jaka jest najzdrowsza metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów?

Efekt plateau – co zrobić, kiedy waga stoi w miejscu?

Osiągamy efekt plateau – zastój, który dla wielu staje się ciężką próbą wytrwałości i dyscypliny. Dlaczego na drodze do wymarzonej sylwetki musimy się czasem zatrzymać, jak długo może trwać taki postój i czy zawsze musi oznaczać on koniec naszej drogi do celu?

Budowa sylwetki człowieka ma wpływ na gromadzenie się tkanki tłuszczowej

Wielu, na swoje wyłumaczenia, dlaczego nie mogą schudnąć, mówią: "jestem grubokoścista/ty" Jednak tkwi w tym prawda, od budowy ciała zależ ilość i rozkład tkanki tłuszczowej. Sprawdź jaki typ budowy posiadasz.

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jak? Sięgasz więc po gotową dietę odchudzającą. Ale którą wybrać? 

Obecnie w internecie mamy dostęp do ogromnej ilości diet odchudzających. Każdy z kolejnych specjalistów ma własna wizję odchudzania i najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Niestety nie wszystkie diety pomogą schudnąć bez uszczerbku na zdrowiu.

W tym dziale znajdziecie artykuły o najbardziej popularnych dietach odchudzających. Wszystkie opatrzone opisem zasad, jadłospisem, a także zagrożeniami dla zdrowia. Znajdziecie tu także opinie dietetyków, które pomogą Wam wybrać dietę odchudzającą najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb.

Pamiętajcie, najlepszą dietą odchudzającą jest ta zdrowa i zbilansowana, połączona z regularnym wysiłkiem fizycznym. To gwarancja szczupłej sylwetki i zdrowego organizmu!