Jesteś na:
Ostatnio dodane
Zobacz wszystkie

Prawie każdy z nas lepiej lub gorzej potrafi wytłumaczyć, czym jest miażdżyca. Pomimo tej świadomości, rutynowe badania omijamy szerokim łukiem, odrzucając fakt, że problem może dotyczyć też nas. Brak diagnozy i odpowiedniego leczenia prowadzi do poważnych powikłań. Koniecznie sprawdź, czy nie znajdujesz się w grupie ryzyka i dowiedz się, jak chronić swój układ krążenia.

Piwo stanowi nieodłączny element wielu kultur, a tradycja spożywania tego trunku sięga tysięcy lat. Co stoi za fenomenem piwa, jakie rodzaje wyróżniamy i czy właściwe piwo może stanowić element zdrowej diety? O tym w artykule! Przeczytaj koniecznie i zaskocz znajomych ciekawostkami na temat piwa w piątkowy wieczór.

Czy często doświadczasz uczucia pieczenia w nadbrzuszu lub kwaśnego odbijania po spożytym posiłku? Te objawy mogą świadczyć o chorobie refleksowej przełyku. Koniecznie sprawdź czy problem ten nie dotyczy też Ciebie!

Właściwości lecznicze aloesu wykorzystywane są w medycynie od ponad 6. tysięcy lat. Roślina wykazuje szereg działań prozdrowotnych. Koniecznie sprawdź jakie korzyści niesie z sobą aloes!

Macha stanowi odmianę zielonej herbaty, jednak jej właściwości zdrowotne znacząco odbiegają od powszechnie spożywanych herbat. Co takiego ma sobie matcha i dlaczego warto wprowadzić ją do codziennego jadłospisu?

Mniszek lekarski, popularnie nazywany mleczem (lecz błędnie!), przez niektórych postrzegany jest jako niepotrzebny chwast. Jak się okazuje roślina ta niesie w sobie moc właściwości leczniczych. Sprawdź jakich!

Piekące bóle w nadbrzuszu, uczucie dyskomfortu i pełności po posiłku? Objawy te często bagatelizujemy, a mogą być początkiem choroby wrzodowej żołądka. Sprawdź czy problem ten nie dotyczy też Ciebie!

Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.

Anemia stanowi powszechny problem wśród przyszłych mam i wynika ze zmian fizjologicznych zachodzących w organizmie ciężarnej kobiety. Jakie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu anemii i jak jej zapobiegać?

Coraz częściej słyszy się o potrzebie suplementacji witaminy D, a reklamy najróżniejszych preparatów bombardują nas tym ze wszystkich stron. Dlaczego właśnie ta witamina zasługuje na szczególną uwagę i jakie jest jej działanie?