Zioła na nadciśnienie. Zioła na nadciśnienie Ojców Bonifratrów

Nadciśnienie tętnicze stanowi powszechny problem zarówno wśród osób starszych, jak i młodych. Objawy nadciśnienia często bagatelizujemy, a brak odpowiedniej diagnostyki oraz leczenia może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych oraz pogorszenia jakości życia. Sprawdź jakie zioła mogą okazać się pomocne w walce z nadciśnieniem tętniczym!
Nadciśnienie tętnicze występuje, gdy wartości ciśnienia skurczowego przekracza 140 mm Hg, a rozkurczowego 90 mm Hg, w przynajmniej kilku pomiarach wykonanych w spoczynku. Pomiar ciśnienia krwi uwzględnia ilość krwi przepływającej przez naczynia krwionośne oraz poziom oporu, jaki napotyka krew. W dłuższej perspektywie zwiększone ciśnienie może powodować problemy zdrowotne, w tym choroby serca.
Nadciśnienie rozwija się w ciągu kilku lat. Zwykle nie zauważamy żadnych objawów, ale nawet, jeśli nie doświadczamy objawów wysokie ciśnienie krwi może spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych i narządów, szczególnie mózgu, serca, oczu i nerek.
Ogromne znaczenie odgrywa tutaj diagnostyka. Regularne monitorowanie ciśnienia krwi może pomóc we wczesnym wykryciu wszelkich odchyleń od normy. Leczenie nadciśnienia tętniczego obejmuje zarówno leczenie farmakologiczne, jak i zmiany w stylu życia. Jeśli stan ten nie jest leczony, może prowadzić do problemów zdrowotnych, w tym zawału serca i udaru mózgu.
Zioła na nadciśnienie
Czepota puszysta (koci pazur) jest ziołem stosowanym w tradycyjnej chińskiej medycynie w leczeniu nadciśnienia, jak również zaburzeń neurologicznych. Badania prowadzone w kierunku leczenia nadciśnienia u gryzoni wskazują, że koci pazur może być pomocny w obniżaniu ciśnienia krwi poprzez działanie na kanały wapniowe w komórkach. Koci pazur możemy przyjmować w formie suplementów dostępnych w sklepach zielarskich.
Imbir również może pomóc w kontrolowaniu ciśnienia krwi. W badaniach na zwierzętach wykazano, że poprawia on krążenie krwi i rozluźnia mięśnie otaczające naczynia krwionośne, tym samym obniżając ciśnienie krwi. Badania na ludziach do tej pory były niejednoznaczne. Powszechnie stosowany w produktach azjatyckich imbir jest uniwersalnym składnikiem, który można również dodawać do słodyczy lub napojów.
Bazylia to pyszne zioło, które dobrze komponuje się z różnymi produktami. Może również pomóc obniżyć ciśnienie krwi. U gryzoni wykazano, że ekstrakt z bazylii obniża ciśnienie krwi, choć tylko krótkotrwale. Eugenol, który znajduje się w bazylii, może unieczynniać pewne substancje, które blokują naczynia krwionośne. Może to spowodować spadek ciśnienia krwi, jednak wymagane są dalsze badania. Dodanie świeżej bazylii do diety z pewnością urozmaici naszą kuchnię.
Zioła na nadciśnienie Ojców Bonifratrów
Zioła zawarte w mieszankach bonifraterskich wykazują działanie rozszerzające naczynia, moczopędne, zmniejszające nadmierną pobudliwość serca, uspokajające, a także obniżające poziom cholesterolu. Zioła mogą okazać się pomocne wśród pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, jako dodatek do zbilansowanej diety oraz jako element zdrowego stylu życia.
W składzie mieszanki znajdują się zioła takie jak:
- ziele jemioły,
- kłącze perzu,
- ziele skrzypu,
- ziele serdecznika ,
- liść ruty,
- ziele barwinka mniejszego,
- liść poziomki,
- kwiatostan głogu,
- koszyczek rumianku.
Należy pamiętać, że nie ma wystarczających dowodów ich skuteczności, aby zalecać przyjmowanie ziołowych suplementów zamiast leków na receptę w celu leczenia nadciśnienia tętniczego krwi. Do tej pory przeprowadzono bardzo niewiele badań na roślinach i ziołach u ludzi. Badania nie były w stanie ustalić skutków ubocznych, dawek ani długoterminowych powikłań tych suplementów, dlatego pamiętajmy, że podstawą skutecznej terapii jest przede wszystkim odpowiednio dobrana farmakoterapia oraz zdrowy styl życia.
Literatura:
- Carretero OA, Oparil S. Essential hypertension.Part I: Definition and etiology. Circulation. 2000;101:329–35.
- Nahida Tabassum N. Ahmad F. Role of natural herbs in the treatment of hypertension. Pharmacogn Rev. 2011 Jan-Jun; 5(9): 30–40.
- Azhar I, Aftab K, Usmanghani K. Naturally occurring calcium channel blockers. Hamdard Medicus. 1995;38:5–16.
- Thor P. Podstawy patofizjologii człowieka, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne VESALIUS, Kraków 2009.
- Gawęcki J (red). Żywienie człowieka Podstawy nauki o żywieniu. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2012.

O ile kobiecej sferze seksualnej poświęca się obecnie więcej uwagi, tak można zauważyć, że problemy z potencją u mężczyzn w dalszym ciągu owiane są tajemniczą sferą tabu. Czym są oraz gdzie należy dopatrywać się przyczyn kłopotów erekcyjnych wśród mężczyzn? Czy zioła mogą okazać się skutecznym antidotum na poprawę jakości życia seksualnego u panów? czytaj więcej
Opinie
wyłącz pisanie odpowiedziTwoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !