kawa

Oceń
kawa - 3.0/5. Oddano 1 głosy.

Co to jest kawa kuloodporna i jaki ma skład?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Kawa kuloodporna, czyli kawa z masłem i olejem? Brzmi mało zachęcająco, a jednak taki napój zawładnął sercami wielu osób, które nie wyobrażają sobie innego śniadania! Co wyjątkowego zawiera „bulletproof coffee”?

Kawa z masłem – efekty. Czy kawa z masłem wspomaga odchudzanie?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Kawa z masłem, inaczej bulletproof, doceniana jest przez wiele osób za właściwości odchudzające. Jej propagator David Asprey, twierdzi, że napój ten pobudza przemianę materii oraz redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie, a także wpływa pozytywnie na pracę mózgu i poprawia koncentrację. Czy picie kawy z masłem prowadzi do utraty masy ciała?

Czy kawa jest zdrowa? Kawa na pusty żołądek

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Kawa – razem z popularnością towarzyszy jej mnóstwo wątpliwości. Szkodzi czy służy naszemu zdrowiu? Jaka ilość kawy jest dla nas bezpieczna?

Kawa a odchudzanie – czy kawa tuczy? Kawa z mlekiem czy bez?

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jaką kawę zaleca się przy odchudzaniu? Czy warto pić kawę z mlekiem?

Kawa a nadciśnienie – właściwości kawy. Czy kawa jest zdrowa?

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Każdego ranka rzesza Polaków rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy. Jest to jeden z najczęściej spożywanych napojów na świecie, który niweluje uczucie senności i znużenia. Na temat kawy zakorzeniło się też wiele mitów dietetycznych, które stawiają ją w bardzo złym świetle. Czy słuszne postępujemy uznając kawę za przyczynę rozwoju wielu chorób? Może wręcz przeciwnie kawa korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie? Pora to zweryfikować!

Kawa inka, skład, wady i zalety. Czy kawa inka jest zdrowa?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Umiarkowane spożycie kawy może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Jednakże w niektórych przypadkach z przyczyn zdrowotnych zaleca się ograniczenie picia kawy lub zupełne z niej zrezygnowanie. Dla osób, które nie chcą lub nie mogą spożywać tradycyjnej kawy alternatywą może być picie kawy zbożowej.

Kawa a wątroba, ciśnienie, cukrzyca. Czy kawa szkodzi?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Kawa to najczęściej spożywana używka na świecie. Szacuje się, że codziennie wypija się ok. 2,25 mld filiżanek. Jedni cenią ją za smak i aromat, inni za właściwości pobudzające. Nie każdy wie, że kawa, która według niektórych jest szkodliwa, może korzystnie wpływać na nasz organizm. Picie tegoż napoju m.in. służy profilaktyce wystąpienia cukrzycy typu II czy też nadciśnienia tętniczego. Więcej o zaskakujących właściwościach kawy w artykule.

Zielona kawa – właściwości, skutki uboczne. Czy zielona kawa podnosi ciśnienie?

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Czy właściwości zielonej kawy różnią się od tradycyjnej? Czy w tym wypadku “zielony” znaczy zdrowszy?

Kawa rozpuszczalna – skład, szkodliwość. Najlepsza kawa rozpuszczalna

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa? Zalety i wady kawy rozpuszczalnej.

Właściwości żołędzi. Produkty z żołędzi: kawa, mąka, żołędziówka

Sonia Walla ponad miesiąc temu

W przeszłości żołędzie stanowiły istotne źródło pokarmu. Dziś zdecydowanie odeszły w niepamięć, a niewiele osób wie i korzysta z walorów odżywczych i smakowych tych niepozornych dębowych owoców. Jakie przetwory można przygotować z żołędzi i w jaki sposób one powstają?

10 rad jak uniknąć zgagi po posiłku

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Aby znacząco zmniejszyć częstotliwość występowania zgagi wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w sposobie odżywiania.

Najlepsza pora na kawę – kiedy najbardziej nas pobudzi?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wielu Polaków rozpoczyna dzień od kubka kawy, który towarzyszy śniadaniu lub w gorszej wersji zastępuje pierwszy posiłek. Zawarta w kawie kofeina ma, potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, pobudzające działanie na układ nerwowy. Jednak czy zastanawiałeś się w jakich porach w ciągu dnia najlepiej wypić aromatyczny napój, aby rzeczywiście odczuć jego magiczne działanie na organizm?

Kawa – jak działa na jelito grube i potrzebę wypróżnienia?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Każdy z amatorów kawy reaguje indywidualnie na jej spożycie. Nie ulega jednak wątpliwości, że wielu z nas odnotowuje po niej potrzebę skorzystania z toalety. Dlaczego tak tak się dzieje?

Szybka kawa z saszetki – sprawdź co pijesz!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Rano, czy w czasie pracy, nie zawsze mamy czas na przygotowanie dobrej kawy. Sięgamy wówczas po kawę z saszetki, którą wystarczy zalać, aby uzyskać kawę ze śmietanką i cukrem. Zanim sięgniesz po ten napój, sprawdź co w rzeczywistości pijesz.

Kawa w diecie sportowca – czy warto?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kawa to jeden z najpopularniejszych gorących napojów na całym świcie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Jak większość produktów napój ten posiada swoje wady i zalety. A jak wygląda to w diecie sportowca? Czy osoby uprawiające sport mogą pić kawę?

Kawa bez kofeiny. Czy to jeszcze jest kawa?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli to co cenimy w kawie najbardziej to pobudzająca nas kofeina, kawa jej pozbawiona raczej nie spełni naszych wymagań. Dla osób, które jednak nie wyobrażają sobie poranka bez smaku kawy, jednak ze względów zdrowotnych nie mogą jej pić, czy kawa bezkofeinowa to dobry wybór?

Różnice pomiędzy yerba mate a kawą. Co lepsze na pobudzenie?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czym się różni yerba mate od kawy? W końcu oba produkty pobudzają organizm i zwiększają koncentrację. Jedno z nich jednak wykazuje o wiele więcej pozytywnych właściwości na organizm.

Nie wszystkie produkty są dobre na śniadanie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jak wiemy, śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto zatem przygotować pożywne i zdrowe śniadanie. Niestety nie wszystkie produkty są polecane na śniadanie. Dowiedz się czego, należy unikać!

Z kawą na śniadanie schudniesz! Ale czy to zdrowe?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kofeina zawarta w kawie ma wiele pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Niestety ma również swoje wady. Czy dieta Kopenhaska polecająca kawę zamiast śniadania skutecznie pomoże nam schudnąć czy może zniszczy nam zdrowie?