Dieta Konrada Gacy – zasady, efekty i jadłospis

16 18 20

Konrad Gaca nazywany jest przez swoich pacjentów „chudotwórcą”, „bojownikiem o zdrowe sylwetki”, „guru-mentorem od odchudzania”. Każdy, kto zdecyduje się na odchudzanie metodą GACA SYSTEM, otrzyma swoją indywidualną dietę połączoną z dostosowanym programem treningowym. Takie połączenie pozwoli nie tylko zdrowo schudnąć, ale także przygotować osobę będącą na diecie do późniejszego życia po odchudzaniu.

Dieta Konrada Gacy

Dieta Konrada Gacy jest trójetapowym planem odchudzania, którego celem jest pobudzanie przemiany materii. Skierowana jest do osób, które chcą skutecznie walczyć z nadwagą oraz otyłością. Dieta składa się z okresu motywacyjnego, pracy właściwej oraz wyprowadzania z diety.

Konrad Gaca

Konrad Gaca jest założycielem Stowarzyszenia Walki z Otyłością „FatKillers” oraz jedynym w Polsce specjalistą żywieniowym z  międzynarodowym tytułem CNS (Certified Nutrition Specialist) oraz Konsultantem Żywieniowym CNC (Certified Nutrition Consultant) amerykańskiej Federacji Propta.

Drugą sferą aktywności Konrada Gacy jest działalność sportowa. Jest on zawodowym sportowcem oraz wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness . Jest również trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness EFCA (European Fitness Centre Association) oraz trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA, zrzeszającej najlepszych specjalistów żywieniowych i trenerów na świecie.

Konrad Gaca – dieta

Dieta Konrada Gacy, znana jest również pod nazwą Gaca System. Zdaniem autora  program pozwala nie tylko zdrowo schudnąć, ale przygotowuje także osobę będącą na diecie do późniejszego życia po odchudzeniu tak, by uniknęła ona efektu jojo.

Gaca System dzieli się na trzy etapy:

 1. Okres motywacyjny, który trwa 1 miesiąc. W tym czasie osoba, która chce schudnąć pracuje nad własną motywacją. Następuje również utrata pierwszych kilogramów 7–12 kg przy nadwadze 30–40 kg.
 2. Okres pracy właściwej, który jest podzielony na 14-dniowe cykle. Na tym etapie osoba odchudzająca ściśle przestrzega zaleceń planu dietetycznego oraz wykonuje treningi. Każdy 14-dniowy okres kończy się specjalistyczną kontrolą, podsumowaniem  oraz ułożeniem jadłospisu na kolejne 2 tygodnie.
 3. Okres wyprowadzania z diety, trwa około 3 miesiące i jego celem jest zachowanie wagi po całej kuracji. Ta część systemu uczy racjonalnego żywienia oraz dbania o aktywność fizyczną, aby uniknąć efektu jojo. W okresie tym organizm przestawia się na przyjmowanie większych ilości jedzenia, niż podczas redukcji wagi. W tym czasie również następuje utrata wagi około 2–3 kg.

Dużą zaletą tej diety jest indywidualne podejście do każdej osoby chcącej zrzucić zbędne kilogramy. Konrad Gaca podkreśla, że każdy człowiek jest inny i  każdy z jego pacjentów otrzymuje inne zalecenia dietetyczne, w zależności od swoich celów i potrzeb. Niektórzy, oprócz odchudzenia, mogą wymagać odbudowania odporności organizmu, ktoś inny będzie potrzebował wzmocnienia układu krążenia. Te różnice automatycznie przekładają się na dobór produktów użytych w zalecanych dietach. Dobieranie jadłospisów pacjenta jest więc w tym przypadku złożonym procesem, gdzie każdy z nich różni się od siebie składnikami czy po prostu gramaturą.

Konrad Gaca – efekty

Jedną z najważniejszych zasad Konrada Gacy jest systematyczny trening. Bez ćwiczeń bowiem nie ma efektów. Jego zdaniem dopiero połączenie diety i ćwiczeń fizycznych przynosi rezultat w postaci utraty kilogramów. Oprócz indywidualnego jadłospisu każdy pacjent otrzymuje specjalistyczny, dostosowany plan treningu. Ma on na celu stopniowe  wprowadzanie metabolizmu na wyższe obroty.

Trenując nasze mięśnie tak naprawdę uczymy organizm spalać coraz większe ilości kalorii. Im bardziej będziemy wytrenowani, tym więcej będziemy mogli zjeść bez obawy o to, że jedzenie zostanie wykorzystane do rozbudowy tkanki tłuszczowej

podkreśla Konrad Gaca.

Dieta Konrada Gacy – jadłospis

Nie ma jednej, uniwersalnej diety Konrada Gacy. Istnieją jednak pewne systemy żywieniowe np. “Urzymaj zdrowie”, “Zapanuj nad stresem”, “Zadbaj o serce”, “Utrzymaj zdrowie”, “Witaminowy raj”, “Dla wegetarian”, “Unormuj swoje ph”.

Każda pojedyncza dieta Konrada Gacy występuje w trzech odmianach:

 • wysokowęglowodanowej i niskobiałkowej,
 • średniowęglowodanowej i średniobiałkowej,
 • wysokobiałkowej i niskowęglowodanowej.

Jadłospis uzależniony jest zarówno od rodzaju diety, jak i programu:

Program metaboliczny – produkty przygotowywane są wyłącznie na parze lub jest to żywność surowa, głównie warzywa i owoce. Odpowiednio dobrane proporcje między węglowodanami a białkami i tłuszczami, diety z tego programu, powodują  przyspieszenie metabolizmu. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 1,5–3,5 kg w 14 dni.

Program motywacyjny – zawiera w sobie dietę kurczakową, karczkową, rybną i sojową. Program ten realizowany jest nie tylko w pierwszym okresie odchudzania, ale również w  „momentach kryzysowych”. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 4–9 kg w ciągu 14 dni. 

Program mieszany – łączy w sobie program „metabolizm” oraz program diety tłuszczowej. Skutecznie pobudza on metabolizm i pomaga w redukcji kilogramów. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 2,5–4,5 kg w ciągu 14 dni.

Program szybki – łączy w sobie diety z programu metabolicznego z dietami programu tłuszczowego. Pacjent ma do wyboru 4 rodzaje diet. Na program składa się 8 dni diety tłuszczowej oraz 6 dni diety metabolicznej. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 3–5,5 kg w ciągu 14 dni

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Dieta Konrada Gacy – zasady, efekty i jadłospis - 3.5/5. Oddano 894 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • odchudzona 06.10.2017, 8:00

  Dieta jest skuteczna, to prawda ale o indywidualnym podejściu do każdej osoby nie ma mowy. Diety są dobierane na zasadzie algorytmu. Jeżeli chcesz zostać wcześniej wyprowadzona z diety, bo czujesz, że według siebie osiągnęłaś idealną wagę – zapomnij. Moja prawidłowa waga przy wzroście 161 cm to 51 kg. Ale w wieku 40 lat, spadek wagi o 20 kilo skutkuje zmarszczkami, bardzo widocznymi. Gdy osiągnęłam wagę 60 kilo, czułam się doskonale i poprosiłam o wyprowadzenie i tu się zaczęły schody – konsultanci byli natarczywi, namawiali na dalsze odchudzanie, nie odpuszczali. Kolejnym minusem jest naciąganie na wszystkie możliwe produkty oferowane przez Gaca System. Trzeba było się nieźle nakombinować, żeby się wymigać. Ale żeby nie było, dieta ma plusy! Jest tania (nawet biorąc pod uwagę abonament), łatwa w przygotowaniu i działa! Przez pierwsze dwa tygodnie kilogramy lecą migiem i to daje kopa do dalszej walki. Ogólnie polecam ale trzba umieć odmówić konsultantom i wyprowadzać sie wtedy, kiedy podpowiada ci to organizm. Obejdzie się też bez suplementów, ja kupiłam sobie zestaw witamin i białko potreningowe w sklepie dla sportowców.

  Odpowiedz
 • Mirosława 11.02.2020, 11:50

  W jaki sposób mogę skorzystać z diety System Gaca

  Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone