Sport to zdrowie, każdy o tym wie. Niestety z pewnością każdy również napotkał pewien opór przy utrzymaniu regularności swoich treningów. Jak tu się zmusić do wyjścia na dwór i biegu w deszczowy, zimny dzień? Jest jednak na to rozwiązanie wystarczy zamienić swój trening w pasję, a z pewnością już o zmuszaniu nie będzie mowy. Wybierz zatem trening idealny dla siebie. Poniżej przedstawiamy artykuły, w których odnajdziecie mnóstwo wskazówek dotyczących różnych rodzajów treningu, od crossfitu po jogę. Dzięki nim będziecie mogli zaplanować swój trening w taki sposób, aby osiągnąć wymarzone efekty, zarówno redukujące wagę jak i zwiększające sprawność, siłę czy mięśnie. Na każdy cel jest inny trening i powinniśmy o tym pamiętać!
Węglowodany przed i po treningu. Podział węglowodanów
Wśród osób aktywnych fizycznie krąży wiele teorii dotyczących jednego z głównych makroskładników diety – węglowodanów. Przeglądając fora internetowe możemy natknąć się na liczne debaty forumowiczów na temat czasu podaży węglowodanów, ich rodzaju, ilości czy propozycji rozkładu konsumpcji w ciągu dnia dobranych tak, by zmaksymalizować efekty treningowe.
Endomorfik – dieta i trening dla endomorfika
W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Państwu drugą z cyklu sylwetkę – endomorfika, a także wiążącymi się z nią predyspozycjami do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych. Zapraszamy do lektury!03
Dieta biegacza – jadłospis i suplementy
Odpowiednio skomponowany jadłospis osoby, której integralną częścią życia jest bieganie, stanowi podstawę rozwijania umiejętności biegowych. Bieganie jest sportem wytrzymałościowym, dlatego w przypadku tej dyscypliny szczególnie ważnym jest uzupełnianie zużytych podczas treningu zasobów glikogenu mięśniowego oraz wątrobowego. Co zatem powinien jeść biegacz?
Co zjeść przed treningiem?
Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana do wysiłku i spalonych kalorii. Nie możemy dopuścić do sytuacji zasłabnięcia w czasie biegu czy pod ciężarami. Również nieodpowiednia ilość białka i węglowodanów może spowodować, że zamiast tłuszczu będziemy spalać mięśnie. W artykule trening a dieta – co kiedy jeść, znajdziecie wszystkie niezbędne wskazówki, jak tego uniknąć.
Właściwości arbuza i wpływ na trening. Jakie witaminy ma arbuz?
Arbuz – podobnie jak inne owoce – dostarcza organizmowi cennych składników. Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie w badaniach udokumentowano również korzystne efekty w treningu sportowym. Na co mogą liczyć sportowcy dodając arbuza do swojej diety?
Trening rano czy wieczorem?
Pytanie to zawiera jeden główny problem, czy rano znaczy na czczo? Jak się okazuje nie zawsze trening na czczo jest dobrym rozwiązaniem. W artykule cardio na czczo znajdziecie na ten temat wiele cennych informacji. Pora treningu jest dość osobistym wyborem, z pewnością zależy w głównej mierze od planu dnia i upodobań.
Co to jest kazeina i gdzie występuje? Kazeina po treningu
Czym zatem jest kazeina? Czy występuje tylko w postaci suplementu diety? Jakie potencjalne korzyści mogą płynąć z jej konsumpcji w okresie okołotreningowym? Czy rzeczywiście powinna być stosowana w godzinach wieczornych? W niniejszym artykule postaramy się zaspokoić Państwa ciekawość udzielając odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do lektury!
Posiłek potreningowy – białko, węglowodany. Co zjeść po treningu?
Co zatem warto spożyć po treningu, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników budulcowych, energetycznych i odżywczych potrzebnych do regeneracji przed kolejną jednostką treningową? Dowiedzie się tego w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Kobieta na siłowni
Drogie Panie, siłownia to nie tylko miejsce dla mężczyzn. Nie bójcie się zatem i spróbujcie. Na siłowniach zawsze są organizowane różne zajęcia fitness, z których możecie wybrać dla siebie najlepsze. Nie bójcie się także ciężarów, nic tak dobrze nie rzeźbi sylwetki jak one.
Co to jest glikogen? Funkcje glikogenu w mięśniach, wątrobie. Jak uzupełnić glikogen?
Wiemy, że glukoza jest źródłem łatwoprzyswajalnej energii dla naszego ciała. Czym jednak jest glikogen i co z glukozą ma wspólnego? Gdzie się gromadzi i na jak długi czas wystarczają jego zapasy? Jak uzupełnić braki w naszym energetycznym „magazynie”?
Masa mięśniowa – dieta i trening. Co jeść na masę mięśniową?
Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniem mówiącym, iż nie da się budować mięśni bez przyrostu niechcianej tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście, nadwyżka energetyczna w diecie może się ku temu przyczynić, ale wcale tak być nie musi. W praktyce okazuje się, że jesteśmy w stanie to kontrolować. Uzyskanie estetycznej sylwetki wymaga przede wszystkim zdrowego rozsądku i należytej uwagi. Wobec tego w niniejszym opracowaniu poruszę kilka istotnych kwestii które pomogą Ci zminimalizować ryzyko zatłuszczenia ciała do minimum.
Batony proteinowe – domowy przepis. Kiedy najlepiej jeść batony proteinowe
Batony proteinowe okazują się być ciekawym rozwiązaniem dla osób zabieganych, prowadzących zdrowy, aktywny tryb życia. Produkty tego typu mogą stanowić substytut wyrobów cukierniczych, a także są wygodne w spożyciu, dostarczając przy tym wartościowych kalorii. Oczywiście batony proteinowe lepiej zrobić samemu niż kupować gotowe, które przeważnie należą do produktów wysoko przetworzonych.
Dieta na masę mięśniową – wysokobiałkowa czy tłuszczowa. Przykładowa dieta na masę
Żel energetyczny – działanie, najlepsze produkty, opinie
Odżywki węglowodanowe w postaci żeli energetycznych cieszą się od pewnego czasu rosnącą popularnością, zwłaszcza u sportowców uprawiających sporty wytrzymałościowe w celu poprawy uzyskiwanych wyników. Żele energetyczne przydatne są szczególnie w okresie przed startowym, w przypadku potrzeby wywołania zjawiska nadkompensacji glikogenu. Sprawdźmy zatem co omawiana substancja ma nam do zaoferowania.
Właściwości żeń-szenia i jego wpływ na trening. Suplementacja tabletkami z żeń-szenia
Suplementy diety zawierające wyciąg z żeń-szenia znane są przede wszystkim jako środek wzmacniający i adaptogenny, wobec tego często rekomendowane są zarówno osobom żyjącym w ciągłym stresie, jak i osobom obciążonym dużym wysiłkiem fizycznym i intensywnie trenującym.
Żelatyna – właściwości i dawkowanie. Czy żelatyna w diecie sportowców chroni stawy?
Uważa się, iż spożycie żelatyny wraz z pożywieniem powinno zostać zwiększone zarówno u osób aktywnych fizycznych, jak i sportowców obarczonych dużym wysiłkiem. Omawiana substancja białkowa znalazła swoich entuzjastów ze względu na stosunkowo dużą zawartość kolagenu. Przyjęło się bowiem, iż żelatyna może stanowić ciekawe rozwiązanie w leczeniu zmian degeneracyjnych aparatu ruchu i wspomagać rekonwalescencje po przebytych urazach i kontuzjach.
Żeń-szeń na pamięć i na potencję. Działanie żeń-szenia i przeciwwskazania do stosowania
Korzeń życia, korzeń – piorun, boskie ziele… to tylko nieliczne nazwy reliktowej byliny nazywanej powszechnie żeń-szeniem. Od niepamiętnych czasów znano i ceniono jego właściwości, dopatrując się zarysów ludzkiej postaci poprzez specyficzny kształt korzenia boskiego ziela.
Białko serwatkowe – działanie, przed czy po treningu, opinie
Białko serwatkowe jest jednym z najczęściej kupowanych suplementów przez osoby aktywnie fizycznie. Na temat stosowania odżywek białkowych do tej pory narosło wiele teorii. Niektórzy twierdzą, że preparaty tego typu stanowią niezbędny element diety mającej na celu efektywne budowanie masy mięśniowej. Wbrew temu co mogłoby się wydawać prawda jest zgoła inna.
Rola GABA w regeneracji powysiłkowej
Kwas gamma aminomasłowy, inaczej GABA stanowi jeden z głównych neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym. Aminokwas ten często kojarzony jest z suplementami ułatwiającymi zasypianie. Jak wiadomo niedobór snu może doprowadzić do zaburzenia równowagi hormonalnej, a tym samym utrudnić rozwój formy sportowej. GABA to preparat, który może wspomóc proces nocnej regeneracji. Osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat omawianego aminokwasu, powinny zasiąść wygodnie w fotelu i przeczytać poniższy artykuł.
Tlenek azotu – wpływ na organizm, trening, źródła i suplementacja
Tlenek azotu to związek, który jest powszechnie wykorzystywany zarówno w sporcie, jak i w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Substancja ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dowiedzmy się zatem jaką funkcję pełni tlenek azotu w naszym organizmie.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !