Otyłość brzuszna u mężczyzn i kobiet – dieta. Wpływ hormonów na otyłość brzuszną
Otyłość brzuszna to przypadłość bardzo często spotykana wśród ludzi, którzy nie dbają o swoją dietę lub zajadają się fast-foodami czy produktami gotowymi, ale czy zawsze? Otóż nie! Może być to także problem o charakterze hormonalnym, czy też wynikającym ze spożywanych leków. Jak ją rozpoznać i wspomóc się dietą? O tym w artykule, zapraszam!
Działanie oleju krokoszowego. Czy olej z krokosza Barwierskiego jest dobry na włosy?
W obecnym czasie rozmaite oleje roślinne przeżywają swoisty renesans. Choć wiele z nich jak olej krokoszowy znane były już w starożytności, to dopiero teraz zaczęto doceniać ich właściwości. Być może to kwestia „znudzenia” się ogólnodostępnymi olejami takimi jak rzepakowy czy oliwa z oliwek i poszukiwanie alternatywnych rozwiązań i smaków w kuchni, ale nie tylko bo oleje roślinne coraz częściej służą nam jako wcierki do włosów, czy zastępują przepełnione „chemią” balsamy do ciała.
Nigdy nie jest za późno na zmianę – metamorfoza, która odmieniła moje życie
Czy otyły, łysawy facet po pięćdziesiątce może, poprzez dietę stać się facetem nadal po pięćdziesiątce wprawdzie – tyle że szczupłym?
Makrosomia płodu – przyczyny, konsekwencje, postępowanie
Porody dużych noworodków stają się obecnie problemem współczesnego położnictwa. Makrosomia płodu stwarza liczne powikłania w wieku późniejszym dla dziecka, m.in. zwiększone ryzyko chorób metabolicznych oraz gromadzenia nadmiernej masy ciała. W trakcie ciąży bardzo istotne jest świadome odżywianie się mamy oraz kontrolowanie chorób występujących przed ciążą (cukrzyca, nadciśnienie).
Morszczyn pęcherzykowaty – właściwości, zastosowanie, suplementacja
Morszczyn pęcherzykowaty to mniej „sławny” na rynku suplementów diety glon. Mimo tego, iż sławą ustępuje bardziej znanym algom, takim jak kelp czy chlorella, może pochwalić się równie korzystnym działaniem na organizm. Jego główne zalety to przyspieszenie pracy tarczycy i pomoc w redukcji masy ciała. Jakie inne właściwości ma morszczyn pęcherzykowaty i czy warto włączyć go do codziennej suplementacji?
Otręby a płatki owsiane – różnice, zastosowanie
Czy wiesz, czym różnią się płatki od otrębów owsianych? Czy stosujesz te produkty w swojej kuchni? Jakie właściwości niosą ze sobą? Czy warto po nie sięgać? Rozwiej swoje wątpliwości!
Jeść oczami – jak bodźce wzrokowe wpływają na nadwagę i otyłość
Czy widok jedzenia może przyprawić o nadmierne kilogramy?
Dieta odchudzająca dla dziecka – jak zmienić jego nawyki żywieniowe
Sposób żywienia dzieci uzależniony jest od nawyków żywieniowych ich rodziców oraz osób ze środowiska przedszkolnego i szkolnego, w którym się obraca. Preferencje, co do wyboru żywności korzystnej i niekorzystnej dla zachowania zdrowia nabyte przez pociechę w najmłodszych latach życia, mogą sprzyjać rozwojowi chorób dietozależnych w latach późniejszych bądź stanowić podstawę dla zachowania zdrowego organizmu.
Obesitolog kontra dietetyk – zawody przyszłości?
Wobec przerażających danych statystycznych głosy ekspertów (m.in. członków Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością) wskazują na konieczność powołania specjalizacji lekarskiej z obesitologii. Czym zajmowałby się obesitolog i czy jego relacje z dietetykiem polegałyby raczej na współpracy, czy wzajemnej konkurencji o pacjenta?
Makaron w diecie – zagrożenie dla sylwetki?
Czy makaron rzeczywiście tuczy?
Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta
Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.
Dieta Adriana Lukoszka – historia twórcy, zasady i efekty
Silna wola, upór i wiara – to zdaniem Adriana Lukoszka trzy najważniejsze cechy pozwalające osiągnąć sukces. Z bliska przyjrzymy się historii człowieka, który samodzielnie pozbył się 120 kilogramów w ciągu niespełna roku.
Balon żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania, efekty oraz dieta
Istnieje wiele sposobów walki otyłością, jednakże nie wszystkie są skuteczne, a niektóre wręcz mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. Jedną z metod bardzo skutecznego zmniejszenia masy ciała jest zabieg wszczepienia do żołądka balonu Orbera.
Orzeszki ziemne pomimo dużej kaloryczności nie tuczą!
Z pewnością zaskoczy Was fakt, że orzeszki ziemne mogą stać się nie tylko zdrową, ale nietuczącą przekąską! Informacja ta potwierdzona jest naukowo!
Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) – zalecenia dietetyczne, znaczenie otyłości i zapobieganie
Żylaki to problem znacznej części społeczeństwa – ponad połowa kobiet i prawie 40% mężczyzn w Polsce skarży się na dolegliwości związane z przewlekłą niewydolnością żylną – schorzeniem powstałym na skutek uszkodzenia żył i nieprawidłowego przepływu krwi przez ich światło. Jak zapobiegać występowaniu choroby? Czy otyłość ma związek z rozwojem przewlekłej niewydolności żylnej i jakie zalecenia dietetyczne należy przestrzegać, by wspierać skuteczność leczenia?
Otyłość a depresja – przyczyny współwystępowania
Dietetycy i eksperci do spraw psychologii odżywiania wskazują na silny związek pomiędzy przyzwyczajeniami żywieniowymi a nastrojem. Już na przełomie XX i XXI wieku zauważono współwystępowanie dwóch chorób, które w znacznym stopniu wpłynęły na komfort życia ludzi – mowa o otyłości i depresji.
Poznaj sproszkowaną, zieloną herbatę i jej wpływ na zdrowie!
Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są już wszystkim dobrze znane. Matcha jednak wyróżnia się spośród innych liściastych herbat. Chroni ona przed wieloma chorobami, a także przed upływem czasu.
Stres i aspekty żywieniowe u osób pracujących
Zdarza się także, że po określone produkty sięgamy w momentach trudnych, stresujących, które wprowadzają w negatywny nastrój. Dzieje się tak również, gdy towarzyszy nam stres związany z pracą - w przekąskach szukamy uspokojenia.
Astma a refluks u dzieci otyłych – mylenie objawów i zła diagnoza
Dzieci borykające się z otyłością są bardziej narażone na występowanie astmy i refluksu. Nierzadko lekarze mylą objawy refluksu z astmą co prowadzi do nieprawidłowego leczenia i nadużywania leków.
Ryby mogą spowodować otyłość u dzieci
Kobiety ciężarne, które spożywają dużą ilość ryb zwiększają ryzyko otyłości u swoich dzieci. Dieta kobiet ciężarnych wymaga wiele uwagi i planowania, bowiem wszystko może oddziaływać na nienarodzone dziecko.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !