Szybka kawa z saszetki – sprawdź co pijesz!

16 18 20

Rano, czy w czasie pracy, nie zawsze mamy czas na przygotowanie dobrej kawy. Sięgamy wówczas po kawę z saszetki, którą wystarczy zalać, aby uzyskać kawę ze śmietanką i cukrem. Zanim sięgniesz po ten napój, sprawdź co w rzeczywistości pijesz.

Kawa 3 w 1

Z pewnością w podróży kawa z saszetki jest sporym ułatwieniem. Nie musimy dodatkowo nosić ze sobą słoiczka z kawą, śmietaną i cukrem, wystarczy, że weźmiemy saszetki gotowego napoju. Jednak czy czytaliście skład tych kaw? W wersji bez dodatków znajduje się 100% kawy rozpuszczalnej, w pozostałych wersjach, czyli z cukrem lub z cukrem i śmietanką, sytuacja nie wygląda już tak dobrze.

W rzeczywistości w kawach 3w1 kawy rozpuszczalnej znajduje się jedynie 10%. Reszta składu to cukier, śmietanka i konserwanty, które mają za zadanie przedłużyć termin przydatności do spożycia i zapobiec zbryleniu się produktu. Po zalaniu takiego proszku w rzeczywistości otrzymujemy napój o smaku kawy.

Sama kawa rozpuszczalna również nie jest dobrym rozwiązaniem, dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez tego napoju. Kawa rozpuszczalna w rzeczywistości jest odwodnionym ekstraktem z kawy, bowiem w czasie jej produkcji najpierw trzeba ją zaparzyć, by następnie uzyskać gotowy produkt. Wobec tego zawiera mniej kofeiny. Może być także źródłem trującego akrylamidu. Najlepiej sięgnąć po kawę w ziarnach i samodzielnie ją zmielić. Niestety szybkie rozwiązania zazwyczaj nie są najzdrowsze.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Szybka kawa z saszetki – sprawdź co pijesz! - 3.8/5. Oddano 295 głosy.
Autor artykułu: