Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik!

16 18 20

W sklepach ze zdrową żywnością, a także większych marketach możemy odnaleźć sok z brzozy. Czym właściwiej jest ten tajemniczy produkt i czy warto w ogóle go pić?

Sok z brzozy

Latem szczególnie musimy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Z powodu zwiększonego wydzielania potu szybciej tracimy wodę i cenne elektrolity. Odwodnienie może być bardzo groźne dla naszego organizmu, dlatego nie zapominajmy o zwiększonej podaży wody. Aby zadbać także o dostarczenie organizmowi cennych składników odżywczych, warto sięgnąć po sok z brzozy, który pod tym względem jest niezwykle cennym produktem.  

Ponadto sok z brzozy wykazuje właściwości lecznicze:

 • oczyszcza organizm. Sok z brzozy jest napojem moczopędnym, dzięki temu wraz z moczem usuwa nagromadzone w organizmie toksyny i zapobiega powstawaniu kamicy nerkowej;
 • wzmacnia odporność dzięki dużej zawartości witaminy C;
 • obniża cholesterol i chroni przed miażdżycą;
 • działa jak naturalny środek przeciwbólowy i łagodzący stany zapalne dzięki obecności w jego składzie salicylanu metylu.

Sok z brzozy z powodu swojego składu bogatego w witaminy i składniki mineralne może stać się zdrową alternatywą dla gotowych napojów izotonicznych. Domowe izotoniki podobnie jak gotowe świetnie nawadniają organizm, uzupełniają niedobory powstałe na skutek wydzielania potu w czasie treningu i co najważniejsze są naturalne i pozbawione konserwantów. Warto zatem poświęcić 5 min. i przygotować na trening domowy izotonik.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik! - 3.9/5. Oddano 310 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • Maria Kotulak 31.12.2018, 11:05

  Dziękuję. Bardzo konkretne informacje. Szukam takiej alternatywy dla ,, sklepowej ,, żywności.

  Odpowiedz
 • Bolesław 23.03.2019, 6:03

  Wierzę w skuteczność leczniczą soku z brzozy.Ostatnio kupiłem sok pochodzący z Litwy.Nie ma porównania
  do naszych rodzimych soków z brzozy. Smak czystej wody z kranu……nie polecam. F.

  Odpowiedz
  • RON 26.11.2019, 3:56

   Smak czystej wody z kranu ma bardzo swiezy sok brzozowy. Podczas przechowywania z kazdym dniem nabiera on lekko cierpkiego smaku. Ale nie nadaje sie do przechowywania w lodowce dluzej niz kilka dni, bo zaczyna fermetowac.

   Odpowiedz
 • RON 26.11.2019, 3:58

  Smak czystej wody z kranu ma bardzo swiezy sok brzozowy. Podczas przechowywania z kazdym dniem nabiera on lekko cierpkiego smaku. Ale nie nadaje sie do przechowywania w lodowce dluzej niz kilka dni, bo zaczyna fermetowac.

  Odpowiedz
 • sok z brzozy 08.12.2019, 10:54

  W sklepie to nie sok z brzozy tylko nie wiadomo co, jak wszystko. Kupować tylko w zielarskich albo postarać się samemu, jeśli ktoś szczęśliwie mieszka poza miastem

  Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone