Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik!

16 18 20

W sklepach ze zdrową żywnością, a także większych marketach możemy odnaleźć sok z brzozy. Czym właściwiej jest ten tajemniczy produkt i czy warto w ogóle go pić?

Sok z brzozy

Latem szczególnie musimy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Z powodu zwiększonego wydzielania potu szybciej tracimy wodę i cenne elektrolity. Odwodnienie może być bardzo groźne dla naszego organizmu, dlatego nie zapominajmy o zwiększonej podaży wody. Aby zadbać także o dostarczenie organizmowi cennych składników odżywczych, warto sięgnąć po sok z brzozy, który pod tym względem jest niezwykle cennym produktem.  

Ponadto sok z brzozy wykazuje właściwości lecznicze:

  • oczyszcza organizm. Sok z brzozy jest napojem moczopędnym, dzięki temu wraz z moczem usuwa nagromadzone w organizmie toksyny i zapobiega powstawaniu kamicy nerkowej;
  • wzmacnia odporność dzięki dużej zawartości witaminy C;
  • obniża cholesterol i chroni przed miażdżycą;
  • działa jak naturalny środek przeciwbólowy i łagodzący stany zapalne dzięki obecności w jego składzie salicylanu metylu.

Sok z brzozy z powodu swojego składu bogatego w witaminy i składniki mineralne może stać się zdrową alternatywą dla gotowych napojów izotonicznych. Domowe izotoniki podobnie jak gotowe świetnie nawadniają organizm, uzupełniają niedobory powstałe na skutek wydzielania potu w czasie treningu i co najważniejsze są naturalne i pozbawione konserwantów. Warto zatem poświęcić 5 min. i przygotować na trening domowy izotonik.

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik! - 3.8/5. Oddano 274 głosy.
Autor artykułu: