pasożyty

Glista ludzka u dzieci – objawy, leczenie

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Glista ludzka jest pasożytem wywołującym chorobę zwaną glistnicą (askarioza, askarydoza). Chorują na nią najczęściej dzieci. W jaki sposób dochodzi do zakażenia tym pasożytem i jakie są jej objawy?

Glista ludzka – badanie z krwi, objawy, cykl rozwojowy, leczenie, dieta

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Glista ludzka, wywołująca glistnicę, jest pasożytem żerującym w jelicie cienkim. Na jego inwazję narażone są przede wszystkim osoby, które nie przestrzegają zasad higieny, szczególnie, te nie myjące rąk. Czym jest glista ludzka? Jak dochodzi do zakażenia? Jakie obserwujemy wtedy objawy? Jak skutecznie pozbyć się jaj?

Motylica wątrobowa – objawy, leczenie

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Niezwykle duży odsetek populacji codziennie spożywa surowe produkty roślinne lub mięso po wykonaniu obróbki termicznej bądź surowe, lecz nie każdy wie, jakie zagrożenia mogą one nieść ze sobą. Nieprawidłowa temperatura przygotowania czy niedokładne oczyszczenie surowca może doprowadzić do rozwoju chorób powstałych w wyniku rozwoju mikroorganizmów, nawet pasożytów. Często przez spożycie bydła czy dziczyzny możemy dostarczyć do organizmu larwy motylicy wątrobowej, której zakażenia są bardzo popularne, także w Polsce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakimi objawami charakteryzuje się to schorzenie!

Owsiki u dzieci – objawy i leczenie. Domowe sposoby na owsiki

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Choroby pasożytnicze występujące u dzieci najczęściej związane są z piciem zanieczyszczonej jajami lub larwami pasożyta wody lub spożywanie nieczystej żywności. Do zakażenia dochodzi w wyniku nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej (mycie dłoni przed jedzeniem), nie dbanie o czystość w miejscu zamieszkania oraz niehigieniczne przygotowywanie posiłków, spożywanie niemytych warzyw lub owoców.

Tasiemiec – objawy, dieta. Jak można się zarazić i jak się pozbyć tasiemca?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Tasiemczyca to choroba pasożytnicza, której można być nieświadomym przez wiele lat. Jaka w związku z tym jest potencjalna skuteczność diety tasiemcowej?

Owsiki – objawy, leczenie. Zioła na owsiki

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Uporczywy świąd w okolicy odbytu i nadmierna ruchliwość to objawy, które często wiążemy z zakażeniem owsikami przez najmłodszych. Czy owsica jest jedynie chorobą wieku dziecięcego, czy może ona dotknąć również osób dorosłych? Jakie są inne objawy owsicy i jak ją leczyć?

Glistnica – objawy, leczenie i dieta. Glistnica u dzieci

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Kaszel, duszności, biegunka, bóle głowy mogą być objawami glistnicy. Jest to najczęstsza choroba pasożytnicza przewodu pokarmowego, powodowana przez zakażenie jelita cienkiego glistą ludzką (Ascaris lumbricoides). Najczęściej chorują na nią dzieci.

Właściwości lecznicze goździków – na ból zęba, gardła, na pasożyty. Jak stosować goździki?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Goździki stosowane są w Chinach od około 2000 lat. Atutem tej przyprawy jest nie tylko smak, ale również wiele właściwości prozdrowotnych.

Owsica – objawy, przyczyny, leczenie domowymi sposobami oraz dieta

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Enterobioza (owsica) – powszechna choroba wśród dzieci i nie tylko. Poznaj remedia na wywołujące ją pasożyty.

Lamblioza – objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie oraz dieta

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Lamblioza (Gardioza) to jedna z najczęstszych chorób pasożytniczych układu pokarmowego. Obejmuje szereg symptomów ze strony jelit, a także wątroby i woreczka żółciowego. Sprawdź, jak ją rozpoznać oraz wyleczyć za pomocą diety.

Pasożyty przewodu pokarmowego – krótka charakterystyka

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Pasożyty przewodu pokarmowego są powszechnym problemem, z którego często nie zdajemy sobie sprawy. Poznaj indywidualne cechy konkretnych gatunków i towarzyszące im objawy.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – podstawą prawidłowa dieta

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Zakażenie pasożytami dotyczy około 2 miliardów ludzi na świecie. Natomiast liczba osób cierpiących na choroby pasożytnicze to już 3 miliardy. Na szczęście również i w tym przypadku możemy sobie poradzić z niechcianymi lokatorami za pomocą diety.

Rzeżucha – właściwości, wartości odżywcze, zastosowanie oraz domowa uprawa

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Rżerzuchę warto posiać nie tylko na Wielkanoc. Roślina ta posiada zadziwiająco dużo pozytywnych właściwości i cennych składników odżywczych.

Choroby tropikalne – leiszmanioza, riketsjozy oraz egzotyczne robaczyce

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Egzotyczne podróże już dawno przestały należeć do sfery nieosiągalnych marzeń. Oto niektóre z zagrożeń, które mogą im towarzyszyć.

Kalebasa – działanie, zastosowanie i alergia na tykwę pospolitą

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Egzotyczny owoc, który może zamienić się w naczynia, lampy i instrumenty muzyczne.

Owsica, glistnica, tasiemczyca, czyli choroby pasożytnicze przenoszone drogą pokarmową

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

pasożyty to obce organizmy żyjące w ciele człowieka i powodujące powolne wyniszczenie swojego żywiciela. Warto wiedzieć o nich więcej i poznać sposoby, dzięki którym ich unikniesz.

Candida albicans. Objawy, leczenie, dieta i testy na wykrycie drożdżaka wywołującego grzybicę

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Kandydoza staje się coraz powszechniejszą chorobą naszych czasów. Przy obecnym stylu życia, stresie i zanieczyszczonym środowisku, antybiotykoterapii oraz żywności przetworzonej z dużą ilością cukrów, narażeni jesteśmy na spadek odporności i nadmierny rozrost grzybów w naszym organizmie, począwszy od naszego jelita po narządy wewnętrzne i skórę.

Objawy toksoplazmozy – lepiej zastosować skuteczną profilaktykę niż leczyć

Joanna Roguszewska ponad miesiąc temu

Ta odzwierzęca choroba pasożytnicza groźna jest zwłaszcza dla kobiet w ciąży. Jakie są jej objawy? Jak się przed nią chronić?