Opinie

  1. Wszystko fajnie,,, jednakże tryptofan nie pomoże gdy są grzyby pasożyty, metale ciężkie itp…tym najpierw należy zająć się,,, odchwaszczać a potem siać
    ….

  2. Ja brałam tryptofan 2 miesiące i uzależnilam się, mam stany lękowe, bardzo się denerwuje w nawet blachej sytuacji, kołacze mi serce. Nigdzie wcześniej nie przeczytałam, że lek ten może mnie uzależnić. Dopiero Pani w hurtowni z suplementami mnie uświadomiła.

  3. Super artykuł ?☺️ To prawda jest – odkąd biorę L-Tryptofan to śpię jak małe dziecko i wstaje wypoczęta i szczęśliwa … przy menopauzie jest ciężko zasnąć i miałam poważne problemy z bezsennością ale w końcu za namowa znajomej wzięłam ten lek przed snem i mam spokój … wcześniej pół nocy chodziłam i nie umiałam wogole zasnąć … jestem szczęśliwa ze wzięłam ten lek … polecam wszystkim niewyspanym i tym , którzy nie potrafią zasnąć … zdrowy człowiek zasypia w ciągu 15min od przytulenia się do poduszki , ale niestety ja tak nie umiałam , teraz szybko zasypiam i budzę się po 8,9 godzinach … wcześniej mi tylko pomagała szklanka ciepłego mleka !!!!

  4. Tryptofan trzeba zażywać razem z posiłkiem i najlepiej 4-6 godzin przed snem najlepiej z obiadem koło 16-18. Nie później. Śmieszą mnie te zalecenia na opakowaniach,’:przed snem na pusty żołądek i popic woda’ kompletna bzdura, jakiś sadyzm. Jeśli ktoś rzeczywiście narzeka na gorsze samopoczucie, bezsenność i lęki to bardziej zalecalbym leki przeciwdepresyjne. Assentra daje dobre rezultaty i stabilizuje poziom serotoniny, lub Trazodon. Wystarczy nawet tydzień – dwa pozazywac i powinno się poprawić, a po zakończeniu ewentualnie tryptofan żeby zaskoczyło. Oczywiście nie zalecam zażywania takich leków całe życie ot raz na czas, wszystko z umiarem

    1. ??? Jak można pisać takie bzdury? To, że ty lykales setralinę i czules się dobrze nie oznacza, że to jest cudowna pastylka na dobry humor. Po pierwsze setralina działa dopiero po ponad 2 tyg ( a nie po tygodniu !!!) po drugie lek dobiera w zależności od wieku , stanu zdrowia i objawów. Trzeba tylko pamiętać, że to są dość niebezpieczne leki obarczone wieloma działaniami niepożądanymi

  5. Czy tryptofan mozna zazywac przy cukrzycy typu2

  6. Zgadzam się. Bardzo ciekawy artykuł. Ostatni wpis BonaVita. Zgadzam się w całej rozciągłości.
    ….. Ludzie! Dlaczego wyszukujecie na siłę?? 😐

  7. Bardzo ciekawy artykuł.

  8. Ja od jakiegoś czasu zażywam tryptophan jak i również ashwagandhę po 1kapsułce ,tryptophan oczywiście na noc i jestem mile zaskoczona bo czuję się dobrze a co ważniejsze przesypiam noc i wstaję wyspana .Ale jak wiadomo każde lekarstwo czy suplement diety działa inaczej na każdy organizm,

    1. A jak długo zazywasz ten tryptofan i ashwagandę?

      1. Ja też zazywam miesiąc ponad i jak przedtem miałam problemy ze snem tak teraz sama się dziwię że tak dobrze śpię.

        1. Czy ten tryptofan faktycznie pomaga w walce z bezsennością ? Ja mam problemy za snem od dziesięciu lat . Teraz to już w ogóle nie śpię choć łykam całą tabletkę uzależniającego środka jakim jest NASEN ( kiedyś mi pomagał … ). Naprawdę nie wiem już co robić , mam wrażenie,że niedługo padnę bo organizm tego dłużej nie wytrzyma 🙁

          1. L-tryptofan nie figuruje w wytycznych leczenia bezsenności (nie jest leczeniem standardowym), ale może pomóc z dwóch względów: 1. Powstaje z niego melatonina, więc u osób z zaburzonym jej wydzielaniem (osoby niewidome, pracownicy zmianowi) może się sprawdzić. 2. L-tryptofan jest potrzebny do produkcji serotoniny, więc tutaj potencjalny efekt poprawiający samopoczucie może przełożyć się na lepszą jakość snu.
            To lekarz po wywiadzie próbuje różnych metod leczenia na pacjencie i należy stosować się do jego zaleceń. Przed leczeniem lekami powinno się jednak zastosować terapię behawioralno-poznawczą np. w ośrodkach leczenia bezsenności.

  9. Nie zgodzę się, ze nabiał wytwarza niezbędny tryptofan. Gdyby tak było, moja mama i ja nie cierpiałybyśmy na bezsenność. Odzywiamy się bardzo higienicznie, ja osobiście jem ogrom bananow a bez Dobrosonu nie usnę. Melatonina tez nie działa. To jesli tryptofan wspomagałby bezsenność spałybyśmy po 10-12 godzin a nie po kilka i to jeszcze ze wspomagaczem. Próbuję tez oczyścic szyszynke ale nadal nie śpię. I co mądra medycyno na to??????????

    1. może to są problemy z mutacją genów, przydałoby się zrobić panel UK, tam wszystko wyszłoby a zwłaszcza, że i Pani i mama macie podobne problemy

  10. @Julia
    to jak to wytłumaczysz?
    mam depresję i organizm sam się dopomina oto, czego mu brak, wpierniczam banany, jogurty z ananasem, żółty ser, sernik, ciastka francuskie z serem, kefir, korbacze i nie mogę przestać?

  11. Polecanie niszczących mikroflorę jelitową produktów odzwierzęcych (a jak wiemy, jelita są producentem 90% serotoniny i to jest absolutnie konieczne by o nie dbać) na depresję powinno być karalne jako szkodzenie zdrowiu chorych ludzi… To, że jakiś produkt zawiera jakieś składniki, to nie znaczy że nie zawiera innych które mogą całkowicie sabotować „leczenie” za pomocą diety. Janusze dietetyki. Odwiedzającym polecam czytać badania, a nie takie bzdurne szkodliwe artykuły.

    1. Ja mam mega stresujące życie. Mąż wariat gej, psychopata. I dziecko niepełnosprawne (spektrum autyzmu). Życie non stop stres… Od jakiegoś czasu zaczęła m dziecku podbierać leki na sen itp. Zaczęłam się lepiej czuć. Sprawdźcie skład, nie musi być ten suplement.. idę spać… Miałam dzisiaj znów swój krzyż….

    2. Zgadzam się z Julią . Uważam , że proponowanie ludziom kazeiny powinno być naganne !

    3. Od kiedy lekarze są chętni do dawania skierowań na różne badania w tym np. aminokwasów?Sama mam chorobę nowotworową od 10 lat i tylko RAZ po wielkiej prośbie dostałam skierowanie na badanie magnezu,który wytrąca go z organizmu,poprzez codzienne zażywanie cytostatyku!!Może lekarze mają wiedzę ale zwykłym obywatelom sami żadnych badań nie polecą za wyjątkiem moczu i krwi.A reszta to co?

      1. dokładnie !

    4. Artykuł przedstawia jedynie obiektywny wpływ tryptofanu na organizm oraz jego rolę w przebiegu depresji. Zawiera również akapit dotyczący skutków ubocznych nadmiaru aminokwasu. Wymienione źródła tryptofanu spożywane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia nie powodują uszkodzenia mikroflory jelitowej, są natomiast cennym uzupełnieniem wielu witamin i składników mineralnych w naszej diecie. Należy pokreślić, że produkty nabiałowe powinny być wyeliminowane wyłącznie przez osoby z nietolerancją laktozy.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *