sen

Senność po posiłku – przyczyny. Jak uniknąć senności po posiłku?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Senność po posiłku to uczucie pojawiające się wraz z wiekiem i dotykające coraz większą liczbę osób. Mimo tego, co większość sądzi, może być wynikiem występowania schorzeń układu krwionośnego, a łagodzenie tej przypadłości jest znacznie bardziej złożone niż po prostu wybranie się na drzemkę. Czym tak naprawdę jest i z czego wynika? Przeczytaj i dowiedz się już teraz!

Ciągłe zmęczenie i senność – przyczyny. Co dodaje energii?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Czy ostatnio dużo ziewałeś? Czy czujesz, że możesz spać cały dzień? Istnieje wiele powodów, które mogą być przyczyną zmęczenia. Sprawdź jak dodać sobie energii!

Nie mogę zasnąć! Domowe sposoby i zioła na bezsenność

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Bezsenność wydaje się być zmorą obecnych czasów. Zgodnie z analizą, cierpi na nią aż 20% ludzkości na całym świecie. W walce z zaburzeniami snu zwykle stosowane są preparaty farmaceutyczne, powodujące niekiedy pogorszenie nastroju czy twardy sen, bez możliwości pobudki. Niewiele z nas wie, że istnieją zioła i inne produkty, które usprawniają proces snu i dzięki temu wspomagają leczenie bezsenności.

Bezsenność u dzieci – konsekwencje, przyczyny, dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Niewystarczająca ilość snu sprawia, że dzieci w ciągu dnia są drażliwe, nie mogą skupić uwagi na wykonywanych czynnościach, mają trudności z zapamiętywaniem i relacjami międzyludzkimi.

Rola GABA w regeneracji powysiłkowej

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Kwas gamma aminomasłowy, inaczej GABA stanowi jeden z głównych neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym. Aminokwas ten często kojarzony jest z suplementami ułatwiającymi zasypianie. Jak wiadomo niedobór snu może doprowadzić do zaburzenia równowagi hormonalnej, a tym samym utrudnić rozwój formy sportowej. GABA to preparat, który może wspomóc proces nocnej regeneracji. Osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat omawianego aminokwasu, powinny zasiąść wygodnie w fotelu i przeczytać poniższy artykuł.

10 sposobów na pozbycie się tłuszczu z brzucha

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Nadmiar tłuszczu brzusznego wpływa niekorzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale również na zdrowie. Jego nadmiar może m.in. wywoływać choroby związane z narządami jamy brzusznej. Co zrobić, by skutecznie się go pozbyć? Przekonaj się sam!

Sen – zalecana ilości snu, rola, związek z otyłością

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Przez długi czas sądzono, że sen to bierny stan, w którym mózg zatraca swoją aktywność. Dziś wiadomo, że prawda jest zupełnie inna.

Sezam – rodzaje, właściwości, zastosowanie, przepisy

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Wszyscy zapewne znają sezam, a szczególnie popularne sezamki – słodki, chrupiący przysmak. Jednak czy sezam ma jakiekolwiek właściwości zdrowotne? Oczywiście, że tak! Poznajmy moc nasion sezamu i przepisy z jego dodatkiem.

Jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Podróżowanie do miejsc w innych strefach czasowych zawsze wymaga od nas przestawienia zegarka. Jednak czy własny zegar biologiczny, możemy przestawić w równie prosty sposób, co elektroniczne sprzęty?

Lawenda uspokoi i ukołysze Cię do snu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ta niezwykła roślina, którą często trzymamy w domach jako ozdobę, posiada wiele cennych właściwości. Między innymi zadba o spokojny i zdrowy sen!

Dieta dla pracujących w nocy lub na zmiany

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Coraz częściej jesteśmy zmuszeni zaburzać dobowy rytm naszego organizmu pracując w nocy. Jak złagodzić negatywne skutki i dopasować dietę do indywidualnych potrzeb?

Drzemka zapewni Ci zdrowie i wydłuży życie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli chcesz intensywniej żyć i wyciągnąć jeszcze więcej z dnia, zadbaj o swój odpoczynek. Ilość snu jest niezwykle ważna, ale także krótkie drzemki mogą Ci w tym pomóc.

Kiedy spać nie można, czyli domowe sposoby na chrapanie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chrapanie często może spędzać sen z powiek, szczególnie osobom, które muszą je słuchać. Są jednak na to sposoby. Nie zawsze chrapanie musi kończyć się zabiegiem!

5 naturalnych sposobów na przeziębienie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zima a także wczesna wiosna to czas zwiększonego ryzyka grypy i przeziębienia. Możemy się jednak przed nią bronić w naturalny sposób bez zbędnych leków. Wystarczy trzymać się tych prostych 5 wskazówek.

Odchudzanie w czasie snu jest możliwe!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czy możliwe jest odchudzanie w czasie snu? Tak! I to nie jest bajka. Naukowo potwierdzone wskazówki pomogą Wam zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie musicie się budzić, to nie sen!

To co jesz wpływa na to jak śpisz. Dieta na dobry sen

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Według badań opublikowanych przez American Academy of Sleep Medicine nasza dieta wpływa na jakość naszego snu. Aby się wyspać zwróć uwagę nie tylko na ilość przespanych godzin, ale także na to, co znajduje się na Twoim talerzu.

Zobacz więcej, patrz szerzej – zadbaj o swój wzrok

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Warto wiedzieć, jakie witaminy i substancje odpowiadają za prawidłową pracę naszych oczu i wprowadzić je do codziennej diety, aby móc w pełni korzystać z tego, jakże ważnego, zmysłu.

W przygotowaniu na zimowy sen – jak spać by nie zaspać

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zbliża się zima, dzień staje się coraz krótszy, a nam coraz ciężej rano wstać z łóżka. Jeszcze nigdy ciepła kołdra nie była tak zachęcająca, jak teraz. To idealna pora, aby podjąć temat snu.