bezsenność

Nie mogę zasnąć! Domowe sposoby i zioła na bezsenność

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Bezsenność wydaje się być zmorą obecnych czasów. Zgodnie z analizą, cierpi na nią aż 20% ludzkości na całym świecie. W walce z zaburzeniami snu zwykle stosowane są preparaty farmaceutyczne, powodujące niekiedy pogorszenie nastroju czy twardy sen, bez możliwości pobudki. Niewiele z nas wie, że istnieją zioła i inne produkty, które usprawniają proces snu i dzięki temu wspomagają leczenie bezsenności.

Bezsenność u dzieci – konsekwencje, przyczyny, dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Niewystarczająca ilość snu sprawia, że dzieci w ciągu dnia są drażliwe, nie mogą skupić uwagi na wykonywanych czynnościach, mają trudności z zapamiętywaniem i relacjami międzyludzkimi.

Herbata żółta – właściwości, sposób parzenia, cena

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Historia cesarskiego napoju rozpoczyna się w chińskiej prowincji Anhui w XVII wieku, gdzie na cesarskim dworze panował zwyczaj picia tego cudownego naparu. Jednakże po jakimś czasie słuch o niej zaginął, z uwagi na surowy zakaz wywozu żółtej herbaty poza obręb kraju pochodzenia.

Jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Podróżowanie do miejsc w innych strefach czasowych zawsze wymaga od nas przestawienia zegarka. Jednak czy własny zegar biologiczny, możemy przestawić w równie prosty sposób, co elektroniczne sprzęty?

Lawenda uspokoi i ukołysze Cię do snu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ta niezwykła roślina, którą często trzymamy w domach jako ozdobę, posiada wiele cennych właściwości. Między innymi zadba o spokojny i zdrowy sen!

Kiedy spać nie można, czyli domowe sposoby na chrapanie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chrapanie często może spędzać sen z powiek, szczególnie osobom, które muszą je słuchać. Są jednak na to sposoby. Nie zawsze chrapanie musi kończyć się zabiegiem!

W przygotowaniu na zimowy sen – jak spać by nie zaspać

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zbliża się zima, dzień staje się coraz krótszy, a nam coraz ciężej rano wstać z łóżka. Jeszcze nigdy ciepła kołdra nie była tak zachęcająca, jak teraz. To idealna pora, aby podjąć temat snu.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i zapewnij mu bezpieczny start!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzieci potrafią chorować bardzo często. Z pewnością wie o tym nie jeden rodzic, który posłał swoją pociechę do przedszkola. Dziś opowiemy o częstych chorobach, które dotykają najmłodszych i sposobach na ich leczenie.

5 symptomów które mogą świadczyć o początku depresji

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Depresja jest chorobą często bagatelizowaną przez otoczenia, a nawet samego chorego. Ciągły smutek i zniechęcenie nie musi być objawem jesiennej chandry, a objawem groźnej choroby. Dowiedz się, jak rozpoznać depresje wcześniej, aby szybko jej przeciwdziałać.

Zbyt krótki sen zaburza pracę organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

W dobie dzisiejszych czasów poświęcamy na sen mniej czasu niż nasz organizm tego potrzebuje. Zamiast zegarowych ośmiu na wypoczynku spędzamy często mniej niż sześć godzin na dobę! Sen jest nam niezbędny do regeneracji oraz do sprawnego funkcjonowania organizmu. Sprawdź jakie sygnały wysyła Twoje ciało, gdy jest zmęczone.

Niezwykłe odkrycia dotyczące ludzkiego mózgu

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Mózg jest jednym z najbardziej zagadkowych organów ludzkiego ciała. Liczne badania prowadzone na nim odkrywają coraz to nowe właściwości tego niezwykłego narządu. Oto niektóre z nich.

Lawenda w kuchni – właściwości, przykładowe zastosowania i przepisy

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Lawenda to znana wszystkim i popularna roślina. Jest piękna ozdobą, ale również cenną pod względem swoich właściwości leczniczych i uspokajających. Dowiedz się o niej więcej i wykorzystaj w swojej kuchni!

Zioła nasenne – rodzaje i działanie

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Problemy z zasypianiem to coraz częściej spotykana dolegliwość, ale czy można ją wyleczyć jedynie ziołami?

Higiena snu i efektywny sen – jak o nie zadbać?

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Wyśpij się z tymi kilkoma prostymi poradami i wstań następnego dnia wypoczęty i pełen energii!

Dobry sen może wpływać na nasze zdrowie i nie tylko…

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Sen jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka. To czas regeneracji organizmu i nabierania sił na zmagania dnia codziennego.

Niemowlęta i dzieci również mogą cierpieć na bezsenność. Zobaczmy dlaczego…

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Problem snu u dzieci często pojawia się podczas sprawowania nad nimi opieki. Zazwyczaj rodzice uważają, że ich dziecko śpi zbyt krótko. Dlaczego się tak dzieje i czy rodzic ma powody do zmartwień?

Sposoby na bezsenność oraz ... na zdrowy sen.

Marek Stróżyk ponad miesiąc temu

Nie możesz spać w nocy? Trapią Cię koszmary? Poznaj niezawodne sposoby na bezsenność!