motywacja

Motywacja do odchudzania. Jak się zmotywować do odchudzania?

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Od poniedziałku, od Nowego Roku, od nowego miesiąca… Ile razy tak właśnie zaczynał się kolejny proces odchudzania? I ile razy kończył się już pierwszego dnia, gdy coś w pracy nie poszło i czekolada była jedyną radością? Jak to jest z motywacją do rozpoczęcia odchudzania i wytrwania w zdrowym odżywianiu na lata?

Motywacja do ćwiczeń. Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Niby wiesz, że ruch to zdrowie, że porcja aktywności fizycznej pozwoli Ci lepiej się poczuć i poprawić sylwetkę, ale po całym dniu pracy kanapa ma niesamowitą moc przyciągania. Najchętniej usiadłoby się na niej, złapało za pilota do telewizora i pochrupało coś, niekoniecznie zdrowego, podczas oglądania kolejnych odcinków serialu. Brzmi znajomo? Jeśli tak to spróbujmy razem znaleźć sposób na to żebyś następnym razem z uśmiechem na ustach wybrał porcję aktywności fizycznej zamiast leniuchowania.

Przygotowanie do odchudzania – nastawienie psychiczne to podstawa

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Zanim podejmiemy decyzję o redukcji masy ciała należy dobrze ją przemyśleć, nakreślić plan działania i odpowiednio się do niej nastawić. Zobacz, jak najlepiej przygotować się do odchudzania.

Diet coaching, czyli skuteczne odchudzanie bez stosowania diety

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Mówią, że recepta na skuteczne odchudzanie jest prosta – „jeść mniej i więcej się ruszać.” Niestety, rada ta jest tak łatwa, jak i nieścisła, bowiem niezmiernie rzadko proces redukcji masy ciała sprowadza się jedynie do ułożenia planu diety i aktywności fizycznej. Oprócz tej – oczywiście niezbędnej – podstawy, jest jeszcze jeden ważny czynnik, warunkujący nasz dietetyczny sukces lub porażkę. Co nim jest i czy diet coach jest osobą odpowiednią, by pomóc nam osiągnąć długotrwały sukces?

Wskazówki, które pomogą zacząć Ci regularnie biegać

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Biegać każdy może, choć nie każdy chce. Wiele osób także biega jedynie okazjonalnie, choć jak wiadomo tylko regularna aktywność fizyczna przyniesie nam pożądane skutki. Dziś przedstawiamy niezawodne wskazówki jak zacząć i wytrwać w regularnym bieganiu!

TiqDiet – aplikacja dla dietetyków. Zrewolucjonizuje Twoją pracę!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dla dietetyka to ogromna pomoc, a dla klienta to świetny sposób na motywację! Rozpocznij grę o lepszą sylwetkę!

Aeroby – pierwszy krok do aktywnego stylu życia

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem wyniszczający trening interwałowy bardziej zniechęci niż zmotywuje. Pierwszym krokiem do aktywnego stylu życia powinny być treningi aerobowe.

Dieta boot camp – zasady, efekty i przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Jeśli potrzebujesz na prawdę dużej motywacji żeby schudnąć dieta boot camp jest dla Ciebie! Wystarczy słuchać prostych poleceń i chudnąć!

Wywiad motywujący – praca z motywacją

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Określany jest mianem spokojnego dialogu i wyszukaną formą prowadzenia pacjenta. Jest niezwykle przydatny w przypadkach, gdy motywacja pacjenta do zmiany jest na niskim poziomie lub nie ma jej wcale.

Zdrowe odżywianie – zmiany na lepsze a krytyka otocznia

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wybrałeś w końcu zdrowe odżywianie, zmieniasz swoje nawyki żywieniowe na dobre, a rodzina Cię za to krytykuje? Wytrwaj w postanowieniu i zaraź ich swoim entuzjazmem!

Psychologiczny portret osoby otyłej

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Nadmiar kilogramów często nie jest jedynym problemem osoby otyłej. Poznajcie portret psychologiczny osoby, który pozwoli lepiej zrozumieć jej problemy.

Proste zasady dobrego celu – metoda SMART

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Dowiedz się, jak najlepiej planować swoje działania, aby osiągnąć cel. Bądź SMART!

Znaczenie rodziny w procesie odchudzania

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Osoby odchudzające potrzebują nie tylko samozaparcia, dobrze ułożonej diety i regularnej aktywności fizycznej, ale także motywacji. Zapewnić ją może rodzina i bliskie otoczenie.

Motywacja do zmiany zachowań zdrowotnych – jak ją kształtować?

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Odchudzanie wcale nie musi być trudne. Wystarczy dużo cierpliwości i zmiana nawyków!

Pozbądź się złudzeń – diety cud nie działają!

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Jeśli chcesz schudnąć nie zaczynaj diet, które obiecują szybkie efekty. One nie działają! Bez stałej zmiany nawyków, Twoja waga zawsze powróci!

Charakter i umiejętności przywódcze

Magdalena Piątek ponad miesiąc temu

Każdy menadżer zarządzający grupą ludzi musi odznaczać się pewnymi cechami osobowości. Dowiedz się, czy nadajesz się na lidera.

Działaj, żyj i osiągaj swoje cele. Istnieć nie oznacza żyć!

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nie przestawaj działać z powodu lęku przed błędami. Niech staną się one źródłem nauki. Brak działania powoduje stagnacje, która zubaża Twoje życie.

Pokusy w czasie odchudzania. Jak sobie z nimi radzić?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Co dzieje się w sytuacji kiedy, czekoladowy cukierek staje się silniejszy, a my ulegamy pokusie pomimo narzuconej diety. Dowiedz się, jak traktować uchylenia od diety.

Jak pokonać wampira emocjonalnego

Magdalena Piątek ponad miesiąc temu

Jeżeli masz już dość osób, które wysysają z Ciebie wszelkie chęci do działania, poznaj sposoby na zwalczanie wampirów energetycznych.