Wskazówki, które pomogą zacząć Ci regularnie biegać

16 18 20

Biegać każdy może, choć nie każdy chce. Wiele osób także biega jedynie okazjonalnie, choć jak wiadomo tylko regularna aktywność fizyczna przyniesie nam pożądane skutki. Dziś przedstawiamy niezawodne wskazówki jak zacząć i wytrwać w regularnym bieganiu!

Zacznij biegać już dziś!

Bieganie to świetny sposób na regularną aktywność fizyczną, która przyniesie wiele pozytywnych zmian w Twoim życiu. Poprawisz kondycje, wzmocnisz mięśnie, wysmuklisz sylwetkę i poprawisz swoje samopoczucie. Zacznij biegać już dziś i nie szukaj wymówek w złej pogodzie!

Największym problemem jest zacząć biegać. Nasze szukanie motywacji do wyjścia z domu wciąż oddala od nas ten pierwszy trening. Nie potrzebnie jednak tracimy czas. Dziś przedstawiamy parę wskazówek, jak zmienić bieganie w przyjemność i już nie zmuszać się do niego, lecz z chęcią wychodzić na treningi!

  1. Znajdź towarzysza do biegania – wzajemna motywacja zawsze pomaga!
  2. Skomponuj swoją ulubioną playlistę która będzie pasować do Twojego tempa biegania. Co jakiś czas zmieniaj utwory, aby Ci się nie znudziły!
  3. Znajdź stałą porę, a także dzień do biegania, w której jesteś pewna, że będziesz mieć czas choćby na krótki 30 minutowy bieg. Szybko trening przerodzi się w Twój nawyk.
  4. Istnieje wiele aplikacji, które możemy zainstalować na telefonie i obserwować swoje wyniki. Widząc rozwój, motywacja wzrasta, a chęć do poprawiania swoich kolejnych rekordów wzrasta!
  5. Zapisz się na zawody! Jeśli dopiero zaczynasz bieganie wybierz zawody na krótki dystans powiedzmy – 5 km. Przygotowywanie do startu z pewnością pomoże Ci wytrwać w postanowieniu i przestrzegać regularnych treningów. Po pierwszych zawodach z pewnością zapiszesz się na następne!

Już 30 minutowy bieg 3 razy w tygodniu zapewni Ci sprawność fizyczną do późnej starości. Uchroni przed wieloma chorobami związanymi z otyłością, a także przed osteoporozą. Pamiętaj o zdrowej i zbilansowanej diecie! Skutkiem ubocznym regularnego bieganie jest smukła i szczupła sylwetka. Nie czekaj dłużej – zacznij biegać już dziś!

Dowiedz się również co jeść przed bieganiem!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Wskazówki, które pomogą zacząć Ci regularnie biegać - 4.7/5. Oddano 7 głosy.
Autor artykułu: