Opinie

 1. Stosuję dietę m-b od 8 miesięcy.
  Bardzo długo męczyłem się / w sensie psychicznym, fizycznym i społecznym/ z nadwagą, która rosła z miesiąca na miesiąc ,z problemami zdrowotnymi / nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, HM i inne problemy z tarczycą, stawy…
  Każda próba odchudzania kończyła się olbrzymim efektem jo-jo.
  Program metabolic balans przywrócił mi wiarę w siebie. RR wróciło do normy, lekarz zostawił mi leki/ biorę najmniejszą dewkę terapeutyczną, bardziej asekuracyjne niż leczniczo, wyniki cukrzycowa tj krzywa insuliny i krzywa glukozy są na granicy normy, nie mam problemu że stawami… Teraz wiem że można żyć normalnie, nie wstydzić się swojego wyglądu.
  Posiłki w m-b 3×dziennie, to super sprawa, uwierzcie mi; naprawdę nie chce się jeść! – ważne żeby zaczynać posiłek od kilku kęsów samego białka. Porcje są ogromne np 145 g mięsa z indyka, 145 g warzyw, do tego chleb żytni.
  W wyniku stosowania się do zasad programu m-b
  Że 106 kg teraz ważę 76 jestem dumna z siebie!!!
  Gdybym miała ponownie podejmować decyzję zrobiła bym to samo.
  Zachęcam osoby , które nie mogą się zdecydować, nie męczcie się dłużej!!
  I jeszcze jedno: nikt nie kazał mi tego pisać, nikt nie zachęcał mnie do stosowania tego programu .
  Jestem wdzięczna losowi, że znalazłam informację o tym programie w Internecie.

 2. Witam, ja jakiś czas temu rozpoczęłam tę dietę ( MB) i zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie to, że na niektórych forach osoby stosujące tę dietę piszą, że nie są głodne że po 2 dniach fazy przygotowawczej mogą jeść normalne jedzenie. Moja dieta wygląda bardzo marnie i monotonnie przykładowo na śniadanie mogę zjeść 65 g fasolki szparagowej/ cukinii czy ogórka ( to pewnie jest ok 15-30 kal) + 45 g tofu (84 kal na 100 g – czyli ok 40 kal) i 1 kawałek pieczywa wasa – wg tabeli 1 kawałek ma 30 kal. – łącznie jest to w zależności od produktów od 100- 200 kal. obiad i kolacja nie wyglądają lepiej. Jestem zdyscyplinowana ale szczerze mówiąc spożywanie ok 500-700 kal dziennie ( prawdopodobnie przez kilka miesięcy) nie jest miłą perspektywą. W szczególności, że pojawiają się bóle i zawroty głowy, duża słabość i okropny brak energii.
  Bardzo jestem w związku z tym ciekawa opinii osób, które miały z tym planem do czynienia i ich spostrzeżeń. Czytając wszystkie komentarze na temat diety Metabollic Balance mam wrażenie, że większość z nich jest nakręcana przez samych dietetyków, lub iż proszą swoich pacjentów o dobre opinie ( podając przy okazji adresy gabinetów)

  1. W listopadzie 2019 zaczęłam plam m-b do lipca 2020 schudłam 34 kg potem zlekceważyłam wszelkie reguły planu, co poskutkowało powrotem do poprzedniej wagi.😐 prawda jest ze nie chodziłam głodna może trochę przez pierwsze 2 – 3dni. Proszę przeżyje dokładnie twoje produkty z listy czy nie mogłabyś ustawić innaczej posiłków. Ja nie wyobrażam sobie na śniadanie jesc fasolki czy innych wymienionych przez panią produktów. Od 2.06.23 zaczęłam od nowa. Dziś mam już 10 kg mniej i nie chodzę głodna.

  2. Zgadzam się x Tobą. schudłam na MB, wyglądam dobrze, ale jestem wciąż głodna. Moja opiekunka podpowiada dodatkowy posiłek ok. 22 giej. Z tym, ze białkowy. Zjadam gl orzechy, bo po nich jestem syta,Mowiąc szczerze mam dosyc tego niełączenia białek, Łyżka makaronu, trochę wsrzyw i mięso to porażka. Najgorsze, ze sugerowalam wyjscie z diety, sle opiekunka wtedy zachęca do tkwienia w niej. Czasem wychodzi mi dziennie po 1470-1550 jcal. Mieszczę się w zapotrzebowanie, ale glod powoduje, ze teraz pi zakończeniu podjadam. Nie lubie wody, herbatki ziołowe uwielbiam a tutaj tylko do posiłku. Przeraza mnie mysl, ze będę musiala cale zycie tak się odżywiać.

  3. Dzień dobry,
   Mam takie same wątpliwości… czy to normalne, że chodze cały czas głodna i nie mogę zjeść kiedy skręca mi żołądek ?

   1. Miałam dokładnie ten sam problem na początku tej przygody 🙂 po zjedzeniu bardzo marnego śniadania (zupełnie odbiegalo od tego co jadłam wcześniej) nie byłam w stanie wytrzymać tych 5h żeby móc zjeść obiad.. ból głowy, ogólne osłabienie organizmu, senność.. Na prawdę z całego serca polecam w tym czasie pić letnią/ciepłą wodę, bardzo pomaga w przetrzymaniu tych przerw. I na całe szczęście ta faza “głodu” w końcu mija 🙂 przyzwyczajamy organizm do mniejszej dawki jedzenia. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że 5-7h przerwy między posiłkami to pikuś, trzeba na początku po prostu bardzo dużo wytrwałości.
    A efekty są, 17kg mniej w pół roku, dla mnie bomba
    Pozdrawiam!

 3. Nie wiem kto pisał ten artykuł ale najwyraźniej się nie zna na tym co opisuje . To nie dieta a plan żywieniowy który uczy nowego podejścia do jedzenia . Jestem przykładem ze juz po miesiącu dobrze dobranej diety można wyprowadzić złe wyniki badan na prosta a utrata wagi po pół roku -20 kg od dwóch lat stoi na tym samym poziomie . Co jest fajne to na na FB pacjenci prowadzą grupę gdzie wrzucają przepisy a teraz maja swój sklep Metabolicfood i wszystko masz po kontrola . Wiec najpierw należałoby sprawdzić na sobir a potem dopiero pisać rzetelne opinie

  1. W 100% zgadzam się z panią Agatą.
   Sama jestem doskonałym przykładem, mimo, że – niestety – zmarnowałam z tego wiele.
   Przez kilka lat stosowałam ziołowy preparat oczyszczający i byłam świetnie przygotowana. Efekty były wręcz spektakularne, ale tez miałam niesamowite wsparcie w postaci kolegów z mojej grupy “konsumentów-dystrybutorów”. Spotykaliśmy się częstotliwością rzędu 1 tygodnia i wiele osób było zdumionych zmianami, które we mnie zachodziły. Nie tylko chudłam, ale byłam pełna energii. moje problemy zdrowotne rozpływały się. W niespełna 4 miesiące schudłam 28kg.
   Kilka osób z zaczęło stosować metabolic-balance, mimo, że nie potrzebowali chudnąć czy tyć. chcieli dietą pozbywać się swoich problemów zdrowotnych.
   Aż głupio się przyznać z jakiego powodu zaczęłam zawalać.
   Parę osób powiedziało, że wyglądam jak “piersi i brzuszek ze szczupła twarzą i cienkimi raczkami i nóżkami. Najszybciej tyłam w piersiach i brzuchu, a schudnąć w tych miejscach jest mi okropnie trudno.
   Moja opiekunka z m-b uprzedzała mnie, że to nie jest akcja chudnięcia, tylko zmiana sposobu odżywienia dla mnie raczej na zawsze. Oczywiście z pewnymi modyfikacjami w miarę pozbywania się kolejnych problemów.
   Mogłam się “jakby zatrzymać się” w dowolnie wybranym momencie, ale stosując wszystkie 4 fazy.
   Na skutek tych żarcików ze mnie, paru zawirowań życiowych, kilkuletniej intensywnej opiece nad wnusią, kilkukrotnym leczeniem uszu i zatok (przy którym tyłam w czasie 1-2 miesięcy – raz nawet ponad 15 kg, a chudłam 5-7kg w ciągu roku) – przestałam ściśle trzymać się zasad i… znów mam ponad 100. Niestety.
   Jest mi wstyd i chciałabym przeprosić moją opiekunkę m-b, że zawaliłam,. Pewnie nie chciałaby już mnie znać.
   Naiwnie myślałam, że sama zacznę stosować to jak należy i poradzę sobie, ale nie jestem w stanie bez wsparcia przetrwać tych najtrudniejszych pierwszych 2 tygodnie, kiedy nie można stosować Żadnego tłuszczu poza tym, który naturalnie znajduję się w zaleconym pokarmie.
   2 próby odchudzania na obozach kondycyjnych skończyły się tym, że tyła szybko 2 razy więcej n iż schudłam.
   Pozostało jednak coś bardzo istotnego, co zawdzięczam m-b: mój stan zdrowia w porównaniu z tym sprzed m-b jest zdecydowanie lepszy, nie licząc okresów po kilku wypadkach, które mi się w tym czasie zdarzyły. Staram się jeść to co zalecono, ale czasowe zasady, ilość wody, waga tego co jem – często jest tylko w zamiarze.

   Pozdrawiam moją opiekunkę m-b (pewnie po tym co napisałam z łatwością mnie mogłaby rozpoznać) i przepraszam, że zawaliłam. Niestety nie radzę sobie z moimi emocjami i stresem mojego fatum.
   Na koniec do autora tego artykułu: Jeśli rozmawiał o m-b tylko z tymi co zrobili to samo co ja łamiąc podstawowe zasady, to wielka szkoda.
   W Niemczech ludzie otrzymują nawet zwrot kosztów poniesionych za przygotowanie dla nich programu Metabolic-balance, bo “ichni NFZ” wie, że to oznacza ewidentne zmniejszenie kosztów ich leczenia. Mnie w Polsce wyśmiano, że o to zapytałam.
   Jest tez jedno niebezpieczeństwo, o którym uprzedzają.: Program żywienia jest przygotowany na podstawie badań dla konkretnej osoby. Dla innej osoby z innymi problemami zdrowotnymi może być niebezpieczny. Tylko ogólne zasady są wspólne.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *