Opinie

 1. Nie rozumiem dlaczego mowa jest o głodzeniu, ja stosuję okno żywieniowe od 2 tygodni od 8:30 do 16:30 jest to pora pierwszego i ostatniego posiłku. Mam cukrzycę, więc ograniczam węglowodany a owoce jadam też o niskiej zawartości węglowodanów. Co jest ciekawe nie odczuwam głodu ponieważ w organizmie jest dużo mniej cukru z węglowodanów. Jem produkty nisko cukrowe i nisko węglowodanowe. Jem około 100 g węglowodanów aby nie wejść w ścieżkę keto, nie jest ona wskazana w moim przypadku ze względu na kwas moczowy (podagra, artretyzm). Mięso jadam niezbyt tłuste i wszelkiego gatunku z akcentem na drób i królika.
  Co jest dla mnie najważniejsze dobrze się czuję ( mam 64 lata) jem co chcę i nie czuję głodu, przydałoby się stracić parę kilo może się uda, moja aktywność fizyczna jest mocno ograniczona ze względu na konieczność wszczepienia protez kolanowych w obu nogach. Można jeść wszystko ale w granicach rozsądku dietetycznego. Polecam bez śmieciowego jedzenia i zbyt tłustego.

 2. Ja zaczełam swoją przygodę z ta dieta około 2 tyg temu, moje okno żywieniowe trwa od 10.30 do 18.30 około 21.00 chodzę spać więc przesypiam większy okres mojego postu. Jak na tą chwilę mogę powiedzieć że czuje się bardzo dobrze nie kładę sie spać nażarta i łatwiej mi sie wstaje . Podczas 8 godzin jem co 2h drobne posiłki więc raczej mam deficyt kaloryczny ale czuje się z tym dobrze. Organizm sam dopomina się o stałych porach jedzenia więc jeszcze łatwiej jest mi wpaść w rutynę jedzenia o jednych godzinach. Jak na tą chwilę jestem zadowolona nie wymaga to o de mnie jakis większych wyrzeczeń i mogę jeść co lubię oczywiście w ramach rozsądku. Polecam

 3. Szczerze to ja nie potrzebowałem naukowców aby tego doświadczyć. Stosuje ja od poniedziałku do piątku, a weekend jem znacznie więcej i nie patrzę na godziny choć to trochę się samo wymusza 🙂 i czuje w brzuszku ze zjadłem i więcej i niestandartowo, ale właśnie weekend powoduje ze w poniedziałek pojawia się motywacja do przestrzegania 16/8. Ja staruje o 8 i do 16 tej ostatni posiłek. Zazwyczaj zjadam 3 posiłki.

 4. Witam rok temu byłem na poście daniela moim już drugim tym razem tylko połowa czyli 3 tygodnie ,
  Jednocześnie już przed postem stosowałem czasową głodówkę jedząc od 6 do 8 godzin na dobę,
  kiedy połączyłem post razem z tym 6 godzinnym oknem żywieniowym było ciężko ale nie miałem najmniejszej ochoty przerywać ani jednego ani drugiego wyzwania.
  Ja mając 46 lat pracuję jako nocny kierowca ciężarówki za granicą ,często śpię mniej niż 6 godzin a pomimo tego nie miałem problemu ani z dietą ani z energią i samopoczuciem.
  Wiem że to dla wielu ludzi jest dziwne ale żonka mnie namówiła i przestałem tak się odrzywiać teraz jem ok 12 godzin od śniadanka do kolacyjki,i jest o wiele gożej .
  Więc ja wracam na swoje 8 może 6 godzinne okno żywieniowe i już wiem że nie zaszkodzi mi ono jak myślą ludzie dookoła mnie a wręcz przeciwnie,
  Przy okazji na krótkim dniu w kuchni mniej zjadam i łatwiej mi utrzymać sylwetkę oraz znacząco po tych postach poprawiło mi się ciśnienie oraz cholesterol .
  Pozdro z UK.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No terms found or there was an error.