Zielona kawa dobra na odchudzanie. Zobaczmy jak działa i jakie przynosi efekty

16 18 20

Zielona kawa jest ostatnio dosyć popularnym suplementem diety wspomagającym odchudzanie. Aby zrozumieć jak działa i jakie przynosi efekty, musimy bliżej przyjrzeć się jej procesowi produkcji oraz składowi.  

Zielona kawa

Zielona kawa, to zwykła kawa, tyle że nie poddana procesowi palenia. Ostatnio jest dosyć popularna, za względu na swoje prozdrowotne, korzystne działanie na organizm oraz odchudzające właściwości.

Smak zielonej kawy nie jest podobny do zwykłej, palonej. Jest zdecydowanie łagodniejszy, lekko gorzkawy, przypominający zieloną herbatę. Dla niektórych może okazać się mdły. Napar ma kolor bladozielony.

W sklepach zielona kawa jest dostępna w różnych formach. Można kupić ją w postaci ziaren i samemu je zmielić w domu, ale także już rozdrobnioną w woreczkach. Zielona kawa znajduje się także w suplementach diety wspomagających odchudzanie.

Zielona kawa – jak działa?

Kawa ma w swoim składzie około 250 różnych związków chemicznych. My znamy ją przede wszystkim z pobudzającego działania kofeiny.

Ważnym jej składnikiem jest także kwas chlorogenowy. Zdecydowanie mniej jest go w palonej kawie, ponieważ ulega rozkładowi pod wpływem temperatury. To związek fenolowy, będący przeciwutleniaczem. W naszym organizmie hamuje wytwarzanie wolnych rodników odpowiedzialnych za miażdżycę, starzenie się oraz zmiany nowotworowe. W mniejszych ilościach występują także kwas kawowy oraz ferulowy, które także są antyoksydantami.

WażneZielona kawa swoje działanie odchudzające zawdzięcza wspólnemu, korzystnemu działaniu kofeiny i kwasu chlorogenowego.

Ważne jest także, że zwiększa ona wrażliwość komórek na insulinę, przez co jest ona polecana osobom chorym na cukrzycę typu II.

Zielona kawa – odchudzanie          

Kofeina i wysoka zawartość kwasu chlorogenowego regulują stężenie cukru we krwi. Obniżają one poziom jego wchłaniania z przewodu pokarmowego, w ten sposób wymagają od organizmu, aby pobierał on energię z tkanki tłuszczowej.

Działanie kwasu chlorogenowego polega także na tym, że hamuje on napady głodu, przez co nie zjadamy wielkich porcji posiłków i nie podjadamy pomiędzy posiłkami.

Suplementy odchudzające, często nie dość, że nie działają to jeszcze szkodzą naszemu zdrowiu. Spożywanie regularnie zielonej kawy nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jak to się dzieje przy innych suplementach diety. Jest ona w 100% naturalna.

Nie powinny jednak spożywać jej dzieci i młodzież ze względu na zawartość kofeiny, ale także osoby z wrażliwością jelit, ponieważ może je podrażniać.

Zielona kawa – efekty

Efekty można zauważyć tylko i wyłącznie po regularnym stosowaniu naparów z zielonej kawy lub suplementów zawierających jej ekstrakty. Ważna jest także odpowiednio zbilansowana dieta i codzienne ćwiczenia.

Coraz więcej badań przeprowadzanych jest w celu sprawdzenia efektów odchudzających zielonej kawy. Trudno mówić tutaj o konkretnych kilogramach jakie zrzucimy dzięki niej. Na każdego może ona działać inaczej, mocniej lub słabiej.

Zielona kawa na pewno pomaga w przyspieszaniu przemiany materii. Systematyczne jej spożywanie pomaga w utrzymaniu wagi. Zmniejsza łaknienie, przez co zjadamy mniej.

Warto spróbować zieloną kawę, aby wiedzieć czy jej smak nam odpowiada. Jest ona naturalna i zdrowa, jednak należy ją traktować jako suplement diety wspomagający odchudzanie, a nie środek, który ma nam zapewnić utratę zbędnych kilogramów. Aby móc zobaczyć efekty jej właściwości odchudzających, trzeba zachowywać prawidłową dietę oraz aktywność fizyczną.

Literatura:

Jankowska E., Zielona kawa – na nowo odkryta jako najbogatsze źródło polifenoli – silnych antyutleniaczy

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zielona kawa dobra na odchudzanie. Zobaczmy jak działa i jakie przynosi efekty - 3.6/5. Oddano 71 głosy.
Autor artykułu: