zielona kawa

Oceń
zielona kawa - 2.0/5. Oddano 1 głosy.

O zielonej kawie ostatnimi czasy jest dość głośno. Najczęściej wymienia się jej działanie redukujące tkankę tłuszczową i pomagające w odchudzaniu. Zielona kawa to nic innego jak ziarna kawy niepoddane paleniu, zachowujące swój naturalny, zielony kolor. Dzięki temu zachowują część ze swoich naturalnych składników o prozdrowotnych właściwościach. W ilości przeciwutleniaczy przewyższa nawet zieloną herbatę. Poniżej znajdziecie artykuły, z których dowiecie się więcej o zielonej kawie i odnajdziecie odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście pomaga w odchudzaniu.

Kawa w ciąży – czy rzeczywiście szkodzi?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Czy kobiety ciężarne zmuszone są zrezygnować z kawy zupełnie? Jaki wpływ na rozwijający się płód wywiera kofeina?

Ciepłe napoje na jesienno-zimowe wieczory

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Przegląd, najbardziej popularnych i tych mniej, rodzajów kaw i herbat. Wybierz swoją ulubioną na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Działanie uboczne picia zielonej kawy. Hit czy mit?

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Zielona kawa uważana jest za produkt, który bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka i nie powoduje negatywnych skutków, jak popularna „mała czarna”.

Zielona kawa na cellulit

Picie zielonej kawy może pomóc w walce z cellulitem wodnym. Dzięki swoim właściwościom oczyszcza skórę i redukuje nagromadzoną wodę w organizmie, co jest szczególnie ważne przy tym rodzaju cellulitu.

Zielona kawa dobra na odchudzanie. Zobaczmy jak działa i jakie przynosi efekty

Magdalena Wilk ponad miesiąc temu

Ostatnio dużo mówi się o zielonej kawie, ale które z jej właściwości są dla nas na prawdę korzystne?

Jakie właściwości zdrowotne ma kawa?

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Obecnie kawa ma opinię dość dyskusyjnego napoju, który zdobył swoich zwolenników, dzięki smakowi i właściwościom pobudzającym. Jaka jest prawda?

Zielona kawa najskuteczniejszym środkiem na odchudzanie?

Klaudia Dyszkiewicz ponad miesiąc temu

Każdy z nas najczęściej sięga po kawę rozpuszczalną czy też mieloną, którą mieszamy z cukrem i mlekiem. Jednak spora liczba osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że na rynku znajduje się kawa znacznie zdrowsza, która opóźnia procesy starzenia oraz wspomaga odchudzanie.

Zielona kawa jak pić

Przygotowuje się ją tak samo jak kawę czarną. Do filiżanki należy wsypać 2–3 łyżeczki zmielonej kawy zielonej i zalać wodą, nie wrzątkiem, najlepiej w temperaturze 90–95 stopni. Najlepiej pić 2–3  filiżanki naparu.

Olej z zielonej kawy

Przygotowany olej z zielonej kawy zachowuje bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy. Otrzymywany jest w wyniku tłoczenia na zimno ziaren zielonej kawy. Posiada właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest świetnym sposobem na walkę z cellulitem, ponieważ wnika w głąb skóry i rozbija tkankę tłuszczową.