Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i zapewnij mu bezpieczny start!

16 18 20

Kiedy dziecko choruje, najtrudniejsza jest diagnoza. U najmłodszych obserwacja objawów jest jedynym sposobem na wykrycie choroby. Nawet starsze dzieci, często nie potrafią dobrze opisać swojego samopoczucia, umiejscowić bólu. Najważniejsza staje się obserwacja dziecka i szybka reakcja na wystąpienie niepokojących objawów.

Zdrowie dzieci

Na początek warto zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt. Niejednokrotnie to od naszej reakcji zależy życie dziecka. Oczywiście pierwsza pomoc dla dzieci różni się od tej przeprowadzanej dla dorosłych, choć główne zasady są bardzo podobne.

Wśród dość powszechnych chorób, które warto szybko zdiagnozować, aby uniknąć przykrych objawów i powikłań, jest alergia pokarmowa. Objawia się ona już u najmłodszych, razem z wprowadzeniem do diety dziecka mleka krowiego, które jest najczęstszym alergenem. Warto znać objawy i sposób leczenia alergii pokarmowych oraz wdrożyć odpowiednie działania, co z pewnością ułatwi funkcjonowanie dziecku. Dla niemowlaków rozwiązaniem na alergie pokarmowe mogą okazać się hydrolizaty białkowe. Są to produkty specjalistyczne, których kompozycja odpowiada najczęstszym alergiom na białko. Z pewnością pomogą one dziecku zdrowo się rozwijać.

Dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, szybkiej przemiany materii, a także zapewnienia dużej odporności organizmu dziecka, warto wprowadzić do jego diety probiotyki. Mogą one okazać się także świetnym sposobem na alergię IgE w połączeniu z dietą eiliminacyjną.

W dzisiejszym społeczeństwie obserwuje się niepokojący wzrost dzieci z nadwagą. Pamiętajmy, że otyłość może prowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych, a raz wyuczone, nieprawidłowe nawyki żywieniowe mogą być powtarzane przez dziecko także w życiu dorosłym. Dbajmy o odpowiednią wagę dziecka dietą, ale zapewnijmy im aktywności fizyczną. Pamiętajmy, przykład jest najważniejszy, bowiem dzieci często uczą się przez naśladowanie. Badania ekspertów wykazały, że aktywne mamy mają aktywne dzieci. Bądźmy dobrym przykładem dla swojego dziecka i zacznijmy się ruszać.

Warto zapisywać dzieci również na zajęcia dodatkowe, które zapewnią im dużą dawkę ruchu i będą odpowiadać ich zainteresowaniom. A już z pewnością wystrzegajmy się nieuzasadnionych zwolnień z zajęć w-f.  

Podobnie jak dorośli, dzieci mogą cierpieć na zaparcia. Jest to wynik nieprawidłowej diety, ubogiej w błonnik pokarmowy. Pamiętajmy, aby każdy posiłek dziecka zawierał warzywa, które dostarczą mu niezbędnego błonnika i witamin zapewnią zdrowy rozwój.

Kiedy dziecko nie chce spać w nocy, nie zawsze jest to oznaką nadmiaru energii. Dzieci również mogą cierpieć na bezsenność, a zabawa jest w tym przypadku sposobem na poradzenie sobie z tym problemem. U niemowląt przyczyną bezsenności może być kolka, ból brzuszka czy zaparcia. U starszych dzieci zaburzenia snu mogą być wynikiem stresu i ważnych wydarzeń, które miały miejsce w jego życiu. Pamiętajmy, aby rozmawiać z własnym dzieckiem i poświęcać mu odpowiednią ilość czasu.

Zdrowie dzieci jest najważniejsze. Daje im ono mocny start w życiu, zwiększa ich pewność siebie i siłę w swoje możliwości. A przed nimi przecież wszystkie drzwi otwarte. Zadbajmy oto, by nie zamykały się z powodu naszego niedopatrzenia bądź zaniedbania.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i zapewnij mu bezpieczny start! - 4.7/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: