Podstawy diety Dukana

16 18 20

Istotne jest także to, że dieta proteinowa nie zakłada żadnych ograniczeń ilościowych w kwestii spożywania pokarmów.Można jeść, ile się chce i o której się chce, czyli najlepiej wtedy, kiedy jesteśmy głodni. Jedynym bezwzględnym warunkiem jest picie dużej ilości wody, minimum 1,5 litra dziennie.

Dieta Dukana mówiąc najogólniej,  polega na spożywaniu dużej ilości białka, kosztem węglowodanów i tłuszczów. Białko jest składnikiem odżywczym, które wymaga największych nakładów energii do jego przetworzenia i wykorzystania przez nasz organizm. Mało tego, Doktor Pierre Dukan, twórca diety, uważa, że energia potrzebna do strawienia białka jest większa niż energia, jaką uzyskujemy z białka znajdującego się w pokarmie, dzięki czemu organizm sięga po zasoby tkanki tłuszczowej. Ponadto białko syci szybko i na długo, co sprawia, że podczas stosowania diety nie odczuwamy głodu.

Ile można schudnąć na diecie Dukana?

Liczba utraconych kilogramów jest zależna od indywidualnych predyspozycji. Najwięcej chudniemy jednak podczas fazy I, tracimy wtedy nawet 1 kilogram dziennie. Podczas fazy II następuje zazwyczaj zatrzymanie wagi, lecz nie należy się poddawać, w późniejszym okresie spadek jest równy jednemu kilogramowi tygodniowo.

O czym należy pamiętać?

Skuteczność diety wzrasta znacznie, kiedy podejmujemy jednocześnie aktywność fizyczną. Nie musi być to wcale wyczerpujący trening na siłowni, czy biegi długodystansowe, wystarczy szybki marsz. Najważniejsza jest bowiem regularność. Optymalny czas, jaki należy poświęcić na ćwiczenia, to jedyne 20 minut dziennie. Zatem zamiast podjechać do pracy tramwajem, warto wysiąść kilka przystanków wcześniej i resztę drogi pokonać pieszo. Zyska na tym, nie tylko nasza figura, ale również samopoczucie.

Kto może stosować dietę Dukana?

Dieta Dukana przeznaczona jest generalnie dla osób z nadwagą bądź otyłych, jednak przede wszystkim dla osób zdrowych. Diety proteinowej, jak każdej diety odchudzającej, nie powinny stosować dzieci, kobiety w ciąży i karmiące, osoby cierpiące na choroby przewlekłe, a zwłaszcza wątroby, nerek i układu krążenia.

Dieta proteinowa jest skutecznym programem żywienia, który rzeczywiście przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów, zakładając oczywiście, że osoby odchudzające się ściśle przestrzegają jej zasad.

 

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Podstawy diety Dukana - 4.0/5. Oddano 21 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • krakuska 30.01.2016, 5:32

  Wszystkim odradzam tę chorą dietę. Przechodząc na nią, byłam osobą całkowicie zdrową. Fakt – schudłam ponad 20kg, ale jakim kosztem? Pobyt w szpitalu i operacja. Wycięcie woreczka żółciowego, w którym nagromadziły się kamienie. Lekarze nie mieli wątpliwości. To dzięki tej „cudownej” diecie. Woreczka już nie mam, a na dodatek efekt jojo. Przytyłam w zasadzie tyle co schudłam.

  Odpowiedz
  • Bonavita.pl 04.02.2016, 12:25

   Tak dieta Dukana jest niezwykle kontrowersyjna. Przed jej podjęciem warto zapoznać się z niebezpieczeństwami, które ze sobą niesie. Polecamy artykuł Dieta Dukana, czyli jak zniszczyć sobie zdrowie. Należy szczególnie uważać na wszelkiego rodzaju gotowe diety cud. Pamiętajmy najważniejsze jest zdrowie!

   Odpowiedz
 • Złamany nos 10.03.2017, 3:29

  Baaaazzzrdzo dziwne ja schudłem 15 kg mam się świetnie, zaczołem biegać, na przełomie 8 lat od diety Dukan przytyłem raptem 3kg ale miałem tygodniowe melanźe z alkoholem wyźerą i cp……

  Odpowiedz
  • Inka 22.03.2018, 11:07

   Złamany nos a w jakim czasie schudłes te 15 kg?

   Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone