Co zabrać na trening? Krótki poradnik pakowania torby treningowej

16 18 20

Decyzja podjęta – idziemy na trening! Zanim jednak dziarskim krokiem skierujemy się w stronę najbliższego klubu sportowego warto przyjrzeć się zawartości naszej torby treningowej. Czy aby na pewno spakowaliśmy wszystkie potrzebne nam rzeczy? Warto już wcześniej zaplanować, co chcemy ze sobą zabrać, by w szale pakowania… nie zniechęcić się do całego przedsięwzięcia!

Małe, duże, na ramię i do ręki. Wydawać by się mogło, że toreb treningowych jest tyle, ilu ich właścicieli. Podobnie jest z ich zawartością –  pokaż mi swoją torbę treningową, a powiem Ci kim jesteś. Piłeczka do tenisa? Najprawdopodobniej świetnie czujesz się na korcie. Czepek? Z pewnością basen to Twoja pasja. Pas treningowy? Na pewno masz za sobą nie jeden rekord na siłowni.

Choć zawartość torby treningowej jest bardzo indywidualną kwestią i w dużej mierze zależy od naszych przyzwyczajeń, rodzaju wykonywanej aktywności i trybu życia, pewne elementy jej zawartości są wspólne. Jeśli więc dopiero zaczynasz swoją sportową przygodę i nie do końca wiesz, co powinieneś zabrać ze sobą na pierwszy trening, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki!

Strój sportowy

Oczywisty i chyba najważniejszy element każdej torby treningowej, nie można jednak o nim nie wspomnieć. Komfortowe. Schludne. Przewiewne. Dostosowane do rodzaju aktywności fizycznej. Pamiętaj, że to nie metka jest najważniejsza – wybierz takie, w którym podczas ćwiczeń czujesz się swobodnie i pewnie. Postaw więc nie na firmowy znak, a na wygodę, a z pewnością będzie to lepsza inwestycja.

Warto pomyśleć też nad ubraniem na zmianę, w które będziemy mogli przebrać się po zakończonym treningu. Dodatkowa koszulka czy para skarpetek nie zajmie dużo miejsca w treningowej torbie, a z pewnością poprawi nasze samopoczucie i komfort po wyjściu z fitness clubu.  

Obuwie sportowe

Podobnie jak ubranie – najważniejsze, by było wygodne i dopasowane do Ciebie. Na rynku znajdziesz szeroką ofertę sportowego obuwia, przeznaczonego dla konkretnej aktywności fizycznej, zaprojektowanego tak, by jak najlepiej spełniało swoją funkcję. Jeśli wiążesz z treningami poważne plany, warto zainwestować w dobre jakościowo buty – twój trening nie tylko będzie bardziej efektywny, ale też bezpieczniejszy, gdyż dobre buty to mniejsze ryzyko kontuzji czy niefortunnego wypadku spowodowanego źle dobranym i niewygodnym obuwiem.

Ręcznik

Element niestety często zapominany lub celowo pomijany w treningowym wyposażeniu torby. Niestety, ponieważ dla komfortu swojego i innych ćwiczących warto mieć czym zetrzeć z czoła ślad zmęczenia wywołanego ciężkim treningiem. Osobiście uważam, że warto nosić dwa ręczniki – mniejszy, który możesz zabrać ze sobą na salę treningową, i duży – taki, by móc owinąć się nim po wyjściu spod prysznica.

Kosmetyki

Nie musisz nosić ze sobą pokaźnych rozmiarów kosmetyczki, jednak mini buteleczka żelu pod prysznic  i szamponu z pewnością Ci się przyda. Choć makijaż jest elementem zbędnym, jeśli czujesz potrzebę poprawienia go po treningu, pamiętaj o zabraniu kilku najpotrzebniejszych kosmetyków.

Woda

Niestety o wodzie często przypominamy sobie dopiero, gdy zaczyna męczyć nas pragnienie. Warto jednak o niej pamiętać, gdyż trening bez uzupełniania płynów nie tylko będzie mniej efektywny, ale też niekorzystnie odbije się na naszym samopoczuciu. Można również wcześniej przygotować domowy napój izotoniczny, który również świetnie nawodni organizm podczas treningu. Trudno bowiem skupić się na wykonywanych ćwiczeniach, gdy jesteśmy odwodnieni i spragnieni.

Posiłek potreningowy

Modne ostatnio proteinowe szejki, batony energetyczne czy poczciwe lunchboxy z pełnowartościowym potreningowym posiłkiem – obojętnie, którą opcję wybierzemy, warto zabrać ją ze sobą na trening. Dzięki temu, po zakończonej aktywności fizycznej, uzupełnimy utraconą energię i zaspokoimy głód bez konieczności zakupu wątpliwej jakości batonika w najbliższym z mijanych sklepów.

Teraz już wiesz, co powinieneś spakować na trening. Ubrania i obuwie wydaje się być najbardziej oczywiste, warto jednak wiedzieć czym kierować się przy jego wyborze. Dalej w kolejności stoją przybory kosmetyczne, ręcznik i coś do jedzenia, to najważniejsze rzeczy, których potrzebujesz. Zawartość Twojej treningowej torby zależy od Ciebie – przy pakowaniu pomyśl o tym, czego będziesz potrzebował, a co będzie tylko zbędnym balastem. A gdy torba będzie spakowana – ruszaj na trening!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Co zabrać na trening? Krótki poradnik pakowania torby treningowej - 3.6/5. Oddano 20 głosy.
Autor artykułu:
, Dyplomowany dietetyk. Fascynuje się wpływem odżywiania na zdrowie i jakość życia, a także fizjologią człowieka, medycyną – także tą alternatywną – oraz holistyczną dietoterapią.