Borówka amerykańska i jej wpływ na zdrowie

16 18 20

Borówka amerykańska, choć pochodzi z Ameryki Północnej, to w Polsce z łatwością ją znajdziemy, a nawet samodzielnie wyhodujemy. Powoli zbliża się sezon na te pyszne owoce, warto więc wiedzieć, co przyniesie nam ich spożywanie.

Borówka amerykańska

Małe fioletowe jagody kryją w sobie potęgę witamin i składników mineralnych. Najbardziej jednak cenimy je za ich smak. Stanowią idealne dopełnienie lodowych deserów, a także składnik zdrowych koktajli na jogurcie naturalnym. W ciastach również odnajdą swoje miejsce. Borówka amerykańska spożywana pod każdą postacią, a już najlepiej jako samodzielna przekąska zerwana prosto z krzaka, nie tylko zachwyci nasze podniebienie, ale także zadba o nasze zdrowie!

  • Dzięki zawartości przeciwutleniaczy chroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi!
  • Borówki zalecane są w diecie kobiet w ciąży. Zawarty w nich kwas foliowy zapewnia prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu i zapobiega rakowi szyjki macicy.
  • Kwas egalowy obecny w owocach zapobiega chorobom.
  • Borówka zapewnia nam także zdrowe oczy. Stosowana jest w leczeniu zaćmy oraz plamki żółtej.
  • Powinny je spożywać osoby z podwyższonym cholesterolem LDL, bowiem przyczyniają się do jego obniżenia i podwyższenia frakcji HDL.

Borówkę amerykańską można dodać do śniadania mistrzów, które zapewni Wam zdrowy start każdego dnia. Polecamy także wypróbowanie przepisu na kaszę jaglaną z musem owocowym, w którym truskawki spokojnie możemy zastąpić borówkami!

Polecamy przeczytać również artykuł o poziomkach!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Borówka amerykańska i jej wpływ na zdrowie - 3.6/5. Oddano 98 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • OF24 22.05.2016, 2:01

    Borówka amerykańska to krzew który coraz chętniej uprawiamy w naszych ogrodach. Owoce borówki cenione są nie tylko za właściwości smakowe, ale też z powodu wyjątkowo korzystnego wpływu na nasz organizm.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone