Właściwości soku z borówki amerykańskiej. Wspomaga leczenie wielu chorób

16 18 20

Jagodę amerykańską można spożywać na wiele różnych sposobów, na surowo, w ciastach, deserach, z jogurtem lub przetworzoną na przykład jako sok. Komponenty soku z borówki amerykańskiej są źródłem zdrowia, energii i witalności. Bogactwo makro- i mikroelementów czyni jagody idealnym zasobem składników odżywczych.

Sok z borówki amerykańskiej skutecznie obniża stężenie cholesterolu LDL, zapobiega wielu chorobom, a także działa profilaktycznie w chorobach nowotworowych.

Sok z borówki amerykańskiej

Sok z borówki amerykańskiej jest jednym z  łatwiejszych przetworów do sporządzenia samemu w domu. Cenne właściwości wynagrodzą pracę, jaką trzeba włożyć w jego wykonanie. Jest świetną propozycją w zimowe, chłodne wieczory.

WażnePrzepis na sok z borówki amerykańskiej: w zależności od ilości soku jaką chcemy uzyskać, bierzemy odpowiednią ilość owoców. Borówki myjemy, przebieramy, a po odsączeniu miksujemy. Tak powstałą miazgę owoców napełniamy wcześniej przygotowane słoiczki. Następnie dodajemy cukier, mieszamy i zostawiamy pod przykryciem na około 24 godziny. Po tym czasie naszą masę owocową przecedzamy na sicie. Za pomocą wyjałowionej ściereczki, oczyszczamy płyn. Tak przygotowany sok wlewamy do słoiczków, zakręcamy i zostawiamy w lodówce.

Sok z borówki amerykańskiej – właściwości

Borówki amerykańskie szeroko wykorzystywane w kuchni pod różną postacią, są również źródłem wielu cennych składników pozytywnie oddziałujących na zdrowie człowieka. Obok walorów smakowych, sok z borówek amerykańskich jest bogatym rezerwuarem błonnika, witamin A, C, E oraz K, a także witamin z grupy B. Drogocenne działanie w głównej mierze zawdzięcza przeciwutleniaczom, które zwalczają wolne rodniki oraz niwelują skutki upływu czasu. Dzięki temu sok z borówki działa antynowotworowo, a poza tym ma właściwości przeciwzapalne.

Sok z borówki amerykańskiej jest bogatym źródłem soli mineralnych oraz pierwiastków śladowych, w szczególności wapnia, potasu i fosforu. Chroni układ krwionośny i serce, działając obniżająco na poziom cholesterolu we krwi. Sok z jagód amerykańskich pomaga na zmęczone, przepracowane oczy i wzmacnia wzrok.

Borówka amerykańska obok naszej rodzimej jagody, to jedno z cenniejszych „trendów z zachodu”, które przybyły do nas w ostatnich czasach. Wykononany z niej sok jest bogatym źródłem składników odżywczych oraz witamin i przeciwutleniaczy. Ma właściwości antynowotworowe. Polecany jest w prewencji wielu chorób, szczególnie schorzeniach wzroku.

Dla porównania poczytaj także o soku z wiśni!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Właściwości soku z borówki amerykańskiej. Wspomaga leczenie wielu chorób - 4.0/5. Oddano 122 głosy.
Autor artykułu:
, Dyplomowany dietetyk i biotechnolog. Swoje badania koncentruje na temacie komórek macierzystych i terapii z ich wykorzystaniem, dietetyki klinicznej i bioinżynierii komórek.

Opinie

  • Wieczorek 17.02.2023, 2:55

    Zetelna opinia o borowce amerykańskiej można się dużo dowiedzieć na jakie shorzenia działa.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone