Zadbaj o najważniejszy mięsień w Twoim ciele!

16 18 20

Dziś panuje moda na bycie fit! Stosujemy różnego rodzaju diety i ćwiczenia kształtujące naszą sylwetkę, aby jak najlepiej uwydatnić nasze mięśnie. Przez to nasz wygląd zyskuje na atrakcyjności. Często jednak zapominamy o najważniejszym mięśniu w naszym ciele, czyli sercu, a przecież bez niego nic nie byłoby możliwe. Skupmy się zatem na ochronie i wspieraniu jednego z najważniejszych organów w ludzkim ciele.

Dbaj o swoje serce

Niezwykle istotnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania serca, na który mamy ogromny wpływ, jest dieta. Zobacz, jakie produkty wpływają pozytywnie na jego pracę i spróbuj z nich komponować swoje codzienne posiłki. Okazuje się, że dania pozbawione całkowicie tłuszczów, które miały zapewnić Ci piękną i szczupłą sylwetkę, działały na niekorzyść układu krwionośnego. Wybieraj jednak zdrowe tłuszcze z naturalnych, nieprzetworzonych produktów.

Jednym z najważniejszych parametrów, który może powiedzieć nam coś więcej na temat pracy naszego serca jest ciśnienie. Możemy przeprowadzać jego samodzielne pomiary w domu za pomocą ciśnieniomierza. Szczególnie powinny dbać o to osoby, które mają problemy z nadciśnieniem. Złe odżywianie i brak aktywności fizycznej również może prowadzić do zaburzeń ciśnienia i osłabienia naszego serca. Powinniśmy dbać o ogólną wydolność naszego organizmu przez uprawianie sportów, szczególnie aerobowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, nordic walking czy pływanie.

Kolejnym wrogiem naszego serca jest zły cholesterol HDL, który powoduje odkładanie się złogów w tętnicach krwi, powstawanie miażdżycy oraz nadciśnienie. W celu redukcji złego cholesterolu konieczna jest zmiana diety, mogą pomóc również ziołowe herbatki lub leki. Do swojej diety warto wprowadzić owoc granatu. Badania potwierdzają jego skuteczność w redukcji cholesterolu. Jeśli nie lubimy jego charakterystycznych pestek, zawsze można sięgnąć po sok z granatu, który zawiera wszystkie wartości odżywcze świeżych owoców. Nie zapominajmy także o agreście. Te słodkie owoce obniżają cholesterol, wzmacniają układ krwionośny, a także chronią serce przed chorobami.

Chcąc zadbać o swoje serce w naszej diecie nie może również zabraknąć przeciwutleniaczy. Te cenne substancje wymiatają wolne rodniki, które przyczyniają się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów, a także zapobiegają miażdżycy i chorobie niedokrwiennej serca. Znajdziemy je w wielu produktach, a także w winie. Jak się okazuje legenda o pozytywnym wpływie czerwonego wina na serce ma swoje potwierdzenie. Lampka do kolacji bądź obiadu z pewnością nie zaszkodzi, a nawet może przynieść wiele dobrego dla serca.

Serce uważane za ośrodek uczuć powinno również stanowić centrum naszego zainteresowania. Dbajmy o ten niezwykle ważny mięsień naszego ciała i nie zapominajmy o prawidłowej diecie, a także wysiłku fizycznym.

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zadbaj o najważniejszy mięsień w Twoim ciele! - 3.3/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: