Niezawodne sposoby na piękne nogi

16 18 20

Każda kobieta chce mieć piękne i zgrabne nogi pozbawione wszelkich niedoskonałości – jak modelki w reklamach. Niestety, aby mieć piękne nogi kobiety muszą walczyć z wieloma niedoskonałościami m.in. żylakami czy cellulitem. Jak sobie z nimi radzić i jak wypracować nogi, których nie będziemy się wstydzić zakładając spódniczkę mini?

Sposoby na piękne nogi

Pierwszym z najgroźniejszych schorzeń, które objawia się mało estetycznymi wypukłościami na nogach są żylaki. To skutek pracy przy biurku, bądź zawodu, który wymaga od nas nieustannego stania. Skłonność do powstawania żylaków może być również przekazywana genetycznie. Jest to choroba układu krążenia i wiąże się z niedrożnością żył. W fazie zaawansowanej żylaki wymagają zabiegów chirurgicznych. Możemy jednak, wprowadzając parę zmian w naszym stylu życia, zniwelować je lub działać prewencyjnie. Wystarczy zadbać o odpowiednia dietę i regularną aktywność fizyczną.

Większa część płci pięknej niestety zmaga się z uciążliwym cellulitem. Brzydka pomarańczowa skórka najczęściej zalega na udach. Najważniejsze jest, aby na początku rozpoznać rodzaj cellulitu. Wymienia się cellulit wodny, tłuszczowy bądź cyrkulacyjny. W walce z uporczywą pomarańczową skórką możemy zastosować metody kosmetyczne, a nawet chirurgiczne np. mezoterapię czy drenaż limfatyczny. Można również sięgnąć po domowe sposoby, które wykonywane regularnie, także przyniosą pożądane skutki. Na każdy rodzaj istnieją inne sposoby jego eliminacji.

W walce z cellulitem najważniejsza jest jednak odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny. Otyłość na pewno nie pomoże nam w pozbyciu się problemu. Kiedy osiągniemy prawidłową wagę, warto zadbać o regularne treningi. Poznaj najlepsze ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków, które pozwolą Ci również pozbyć się tego uporczywego problemu jakim jest cellulit.

Dla bardziej zaawansowanych pań, które pozbyły się już problemu z żylakami i cellulitem polecamy ćwiczenia, które pozwolą ukształtować nogi. Dzięki nim będziecie mogły cieszyć się nie tylko pięknymi, zgrabnymi nogami bez zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także silnymi mięśniami. W tym wypadku szczególnie polecamy trening na mięśnie ud i pośladków. Nie bójcie się ciężarów! Ćwiczenia siłowe pomogą wam wyrzeźbić ciało i nie spowodują dużego rozrostu mięśni. Inne ćwiczenia pozwalają wzmocnić mięśnie a inne powodują ich rozrost.

Szczególnie polecanym ćwiczeniem jest martwy ciąg. Dzięki niemu zadbacie o wzmocnienie całego korpusu, nie tylko nóg, ale także rąk i brzucha. Jeśli jednak nie lubicie siłowni, wybierzcie się na basen. Pływanie również świetnie rzeźbi całą sylwetkę, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Każda kobieta ma ładne nogi, które warte są pokazywania. Nie zawsze jednak je widać. Zadbajmy o nie i cieszmy się ich wyglądem!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Niezawodne sposoby na piękne nogi - 4.2/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu: