Dopasowane diety

Nasze rekomendacje dietetyczne dostosowane do różnych grup wiekowych i potrzeb zdrowotnych. Stanowią one tylko wstępne zalecenia oparte na najnowszych badaniach naukowych i współpracy z dietetykami. Zalecamy jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety skonsultować plan żywieniowy z lekarzem lub dietetykiem, w celu dopasowania diety do Twoich potrzeb.

Rekomendowane artykuły

Dieta dla mamy karmiącej piersią, czyli co jeść a czego należy unikać

Naturalne karmienie piersią nie wymaga restrykcyjnej diety, ale musisz wiedzieć co jeść, a czego lepiej unikać.

Nudności w ciąży – dieta łagodząca nieprzyjemne dolegliwości

Poranne mdłości towarzyszą większości kobiet w początkowym okresie ciąży. Co je wywołuje? Czy powinny niepokoić przyszłą matkę? Jak można je złagodzić?

Dieta po porodzie. Co jeść po porodzie?

W okresie ciąży i porodu zwiększa się zapotrzebowanie kobiety na energię oraz składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Odpowiednie odżywianie w tym czasie wpływa korzystnie również na zdrowie przyszłej matki. Zarówno ciąża, jak i poród są dla kobiety dużym wysiłkiem, dlatego warto zadbać o prawidłową dietę także po porodzie. Dzięki temu organizm będzie mógł się szybciej zregenerować i wrócić do formy sprzed ciąży.

Diety dla osób aktywnych fizycznie

Dieta przed ciążą

Zdrowie mamy przed, w czasie i po ciąży!

Macierzyństwo to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To stan wyjątkowy, dlatego każda kobieta powinna w specjalny sposób o siebie zadbać. Przekonaj się, na co uważać i co zrobić, aby te 9 miesięcy przebiegło bez uszczerbku na zdrowiu Twoim i dziecka!

Skutki stosowania używek przez kobiety w ciąży

Poważnym problemem jest stosowanie używek w ciąży. Niesie to ze sobą groźne skutki dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu, noworodka i dziecka w jego dalszych latach życia.

Dieta w ciąży

Zupka chińska – skład, kalorie, wpływ na zdrowie oraz przebieg ciąży

Skład zupek chińskich jeży włosy na głowie żywieniowców i dietetyków,...

Zdrowe odżywianie dla nastolatków, studentów i kobiet w ciąży

W każdym okresie naszego życia powinniśmy jeść zdrowo i dbać o to, co znajduje się na naszym talerzu.

Diety dla dzieci

Jakie mleko dla dziecka? Mleko sojowe, kozie dla dzieci. Od kiedy mleko krowie?

Zasady żywienia na poszczególnych etapach życia człowieka muszą uwzględniać specyficzne potrzeby i zmiany fizjologiczne. Prawidłowa dieta pozwala na harmonijny rozwój zarówno płodu jak i dziecka. Jakie mleko powinno podawać się najmłodszym?

Mięso z królika – właściwości, potrawy. Potrawka z królika dla dzieci

Osobom przestrzegającym zasad zdrowego żywienia zaleca się spożywanie chudych mięs obejmujących produkty pochodzące z kurczaka, indyka, wołowinę, cielęcinę oraz mięso z królika i zająca. O ile pierwsze gatunki są powszechnie znane, to mięso z królika i zająca rzadko konsumowane jest na co dzień. Związane jest to zapewne z mniejszą dostępnością tego produktu, ale mimo to powinien on na stałe zagościć w każdej kuchni ze względu na niezwykłe właściwości odżywcze.

Dieta bogatoresztkowa dla dzieci – jadłospis i przepisy

Dieta bogatoresztkowa polega na wprowadzeniu do codziennego jadłospisu dziecka zwiększonej ilości błonnika pokarmowego, a co za tym idzie zwiększonej ilości płynów. Jest niezastąpionym sposobem na walkę z zaparciami u dziecka. Dzięki niej pasaż jelitowy jest przyśpieszony, konsystencja stolca rozluźniona, a wypróżnianie staje się łatwiejsze.

Cielęcina – właściwości. Cielęcina dla dziecka. Jak przyrządzić cielęcinę?

Cielęcina w polskich domach występuje bardzo rzadko, ponieważ mięso to jest dość drogie i trudne w obróbce kulinarnej. Natomiast odpowiednio przyrządzone i przyprawione jest doskonałe w smaku. To delikatne, dietetyczne oraz lekkostrawne mięso, które częściej powinno gościć na naszych stołach.

Celiakia u dzieci – objawy, dieta. Jak rozpoznać celiakię u dzieci?

Celiakia, inaczej choroba trzewna, …

Beta-glukan – właściwości, skutki uboczne. Beta-glukan dla dzieci

W przetwórstwie spożywczym i …

Zalecenia żywieniowe dla seniorów