Opinie

  1. Jestem na diecie ketogenicznej już czwarty rok, waga ciała najpierw spadła a później utrzymuje się na stały poziomie. Ustąpiło wiele objawów autoimmunologicznych, zniknęła astma, cofnęły się reakcje alergiczne (nie wszystkie). Ogólnie jestem mniej zmęczony i pełen życia. Wydaje mi się że funkcjonuję lepiej. Moja partnerka dzięki tej diecie pozbyła się cukrzycy B. Ocenę tego artykułu i diety polecam każdemu myślącemu… Dodam że nie mam problemów z oddawaniem moczu a od 4 lat nie zachorowałem na nic nawet na przeziębieni. Dodatkowo w okresie zimowym suplementuję witaminy (A,B,C,D3, K2) i minerały i jem dużo kiszonek i zsiadłego mleka….

  2. Jeśli ktoś chce zgubić wagę to musi pamiętać o deficycie kalorycznym na keto jest łatwiej bo nie czuje się głodu . Jestem na keto od pięciu miesięcy i zbiłem wagę ze 105kg do 85kg i czuje się świetnie , wyniki się polepszyły , przestałem brać leki na nadciśnienie wyrównało się

  3. od tych zdrowych tłuszczy to mnie tylko wzdęło (efekt 2 razy większego brzucha niż normalnie). W rzeczywistości przybrałem tylko na wadze a opona tłuszczowa na brzuchu się zwiększyła, takie to jest zdrowe jedzenie 80% tłuszczy.

  4. Chyba każdy organizm inaczej reaguje, ja na tej diecie nie mam w ogóle sił, ledwo chodzę, dosłownie powłóczę nogami, czuję obojętność a mój mózg nie kojarzy , spadek koncentracji. Podobnie działa na mnie dieta Dukana, niestety diety niskowęglowodanowe nie dla mnie

  5. Też jestem na tej diecie i jest cudowna. Jedzenie jest smaczne (to tłuszcz jest nośnikiem smaku!), jestem najedzona do syta, chudnę, brzuch mam płaski, mam energię do życia. Mam siłę na ćwiczenia, poprawiła mi się cera (miałam problemy z trądzikiem), minął mi apetyt na słodkie. W stan ketozy przeszłam błyskawicznie: już po dwóch dniach zauważyłam na pasku ketonowym purpurowy odcień. Nie mam w ogóle chęci podsypiania po pracy. Poranki i poranne wstawanie też stało się łatwiejsze. Od czasu stosowania tej diety nie miałam ataku migreny (z którą to dwóch neurologów nie potrafiło sobie poradzić). Stan przejścia przeszedł u mnie bardzo łagodnie. Polecam wszystkim, u których nie występują przeciwwskazania, a który utkwili w martwym punkcie, i dotychczasowa dieta przestała działać. I takim, którzy czują się ospali i bez sił na aktualnej diecie. Pamiętać o suplementacji!

  6. większość informacji w wadach jest nieprawdziwa albo niesamowicie przesasdzona, ta dieta jest wspaniała

  7. Nie pojmuje… w rubryce “zalety” jest napisane: ogranicza chęć na słodkości oraz na węglowodany, a w rubryce “wady” : ze ma sie chec na slodycze. Jak to jest???

    1. Na poczatku diety, przchodzi się stan, który nazywa się keto grypa.
      W tym okresie, można mieć wzmożone łaknienie na słodycze.
      Towarzysza wtedy bóle brzucha, głowy i osłabienie.
      To może trwać kilka dni, zanim organizm przestawi się na spalanie tłuszczu.

    2. Chęć na słodycze jest wchodząc w stan ketozy w okresie adaptacji, później już nie ma.

    3. Chodzi o chęć podczas okresu przejściowego, kiedy organizm jeszcze się nie przestawił. Potem ona mija.

  8. super artykuł oby więcej takich, które promują dietę ketogeniczną

  9. wlasnie jest to jedyna dieta dla mnie bo mam insulinoopornosc i poczatki cukrzucy

    1. Serio?
      Mozesz mi napisać więcej na ten temat , proszę, mam początki cukrzycy, ryje z powietrza , nie wiem co robić 🙁

      1. Pooglądaj dr Czerniaka na yt albo poczytaj o diecie wysokotłuszczowej czyli optymalnej dr Kwaśniewskiego, to od niego wszystko wyszło. Dużo się dowiesz jak leczyć cukrzyce i inne schorzenia właśnie tą dietą.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *