Opinie

  1. To bełkot pozbawiony zasadniczej wiedzy. Informacje tu zawarte nie dość, że pobieżne i przeniesione wręcz z elementarza dla półgłówków to jeszcze kłamliwe, wprowadzające w błąd. Ktoś kto to przeczyta i zastosuje, niestety, może tylko i wyłącznie narobić sobie kłopotu. Pani Magdalena Wilk – powrót albo do szkoły , albo zmiana zawodu n.p. na pracę w Biedronce. Tam nie potrzeba aż takiej rzetelności w myśleniu i wypowiadaniu się.

    1. Artykuł nic nie wnosi poza oczywistościami i wprowadzaniu w błąd. Barwienie melasą wprowadzałoby do białego cukru z powrotem to dobro które możemy kupić nabywając melasę w sklepach zielarskich. Melasa buraczana, trzcinowa i z drzewka świętojańskiego to super alternatywa dla cukru. Ja stosuję.
      Jeśli natomiast chodzi o pracę w Biedronce to rzetelność jest bardzo wymagana, właśnie po to żeby zadowolić klientów, którzy chcą być traktowani jak w delikatesach mimo że stać ich tylko na Biedronkę. Żeby nie było, ja też tam kupuję i szanuję panie które tam pracują.

      1. „Chcą być traktowani jak w delikatesach,mimo że stać ich tylko na Biedronkę?” Zasady uprzejmej obsługi klienta obowiązują wszędzie! Skąd ten pomysł,że w Delikatesach można spodziewać sie lepszej obsługi??? Nawiasem mówiąc panie w Biedronce są bardzo miłe.

  2. Myślałem, że publikują tu specjaliści, a nie amatorzy, którzy w dodatku nie wiedzą o czym piszą! Cukier brązowy a cukier trzcinowy to zupełnie różne rzeczy! Że niby brązowy jest sztucznie barwiony melasą? To ciekawe, bo nawet jego producenci przyznają się, że nawet koło melasy nie leżał (po pozbyciu się jej podczas rafinacji), lecz jest po prostu sztucznie barwiony barwnikami karmelowymi! Poza tym gdzie byłaby tu logika i opłacalność? Podczas rafinacji najpierw pozbawiać się jej, by potem ją znowu dodać, żeby stworzyć brązowy cukier??? W praktyce na przeciętnych sklepowych półkach nie znajdziemy brązowego cukru buraczanego NIERAFINOWANEGO, tak samo jak nie znajdziemy cukru trzcinowego RAFINOWANEGO (próbowałem też znaleźć je w google, ale tam też strasznie ciężko coś takiego znaleźć)! Dlatego cukier dzieli się na: biały, brązowy (w domyśle rafinowany i sztucznie barwiony KARMELEM) oraz trzcinowy (czyli nierafinowany). A Autorce życzę po prostu doedukować się i trochę poczytać…

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *