7 niezawodnych sposobów na płaski brzuch

16 18 20

Przestań wmawiać sobie, że jesteś skazana na grubą warstwę tłuszczu zalegającą na brzuchu. Nie tłumacz się, że to rozciągnięta skóra, która pozbawiona jędrności już zawsze będzie Cię szpecić. Wystarczy odrobina wysiłku, abyś mogła znów cieszyć się płaskim brzuchem, który nie będzie wystawał ponad paskiem spodni!

Płaski brzuch – najważniejsza dieta i trening

Czujesz się pełna, wręcz napompowana, a Twój brzuch jest okrągły i wystaje niczym balon? Często jest to wina złej diety. Odstaw ciężkostrawne produkty, zacznij jeść lekkie posiłki pełne warzyw. Dzięki dużej ilości błonnika pokarmowego szybciej pozbędziesz się zalegających w przewodzie pokarmowym resztek przemiany materii, które fermentując często są przyczyną wzdęć. Zamień dwa obfite posiłki na pięć mniejszych i pamiętaj o warzywach, a bardzo szybko zobaczysz pierwsze efekty! Poczujesz się lżejsza i zmotywowana do dalszej walki o płaski brzuch!

Błonnik jest jednym z głównych składników diety ABS.

Błonnik jest jednym z głównych składników diety ABS.

Jeśli jesteś zwolenniczką określonych planów dietetycznych, ale nie cierpisz się głodzić, dieta ABS jest idealna dla Ciebie. W swoim planie przewiduje dzienne spożycie 1900 kcal, a to wcale nie jest mało. Ważny jest jednak odpowiedni dobór produktów i regularność posiłków. Pierwsze efekty diety połączonej z odpowiednim treningiem, który zapewni ujemny bilans energetyczny, zobaczysz właśnie na swoim brzuchu! Ta dieta została specjalnie stworzona do walki z tłuszczem głównie w okolicach brzucha.

Jeśli posiadasz już wzmocnione mięśnie brzucha, ale przykrywa je nadal zbyt duża warstwa tkanki tłuszczowej, wybierz dietę niskowęglowodanową, która jest idealna w czasie redukcji. Z nią zgubisz nadprogramowe centymetry na całym ciele. Główną jej zasadą jest, aby organizm zaczął pobierać energię z tłuszczu a nie węglowodanów. Zerknij na przykładowy jadłospis a zobaczysz, że to wcale nie jest takie trudne!

Tabata to niezawodny sposób na przyspieszenie przemiany materii.

Tabata to niezawodny sposób na przyspieszenie przemiany materii.

Obok diety drugą najważniejszą rzeczą, bez której nie sposób osiągnąć płaskiego brzucha, jest trening. Warto zacząć od krótkiej, ale bardzo intensywnej Tabaty, która przyspieszy Twoją przemianę materii. Dzięki niej będziesz spalać kalorie jeszcze długo po treningu! W ten sposób osiągniesz także niezbędny, ujemny bilans energetyczny i zaczniesz w końcu spalać tkankę tłuszczową.

Następnie możesz wybrać krótki i intensywny obwodowy trening brzucha. Wykonuj go 2–3 razy w tygodniu, a efekty zobaczysz naprawdę szybko. Możesz wybrać również plan treningowy idealny do wykonywania w domu. Nie musisz wcale chodzić na siłownie, aby osiągnąć płaski i jędrny brzuch!

Jeśli nie lubisz powtarzania tych samych czynności określoną ilość czasu możesz również sięgnąć po hula hop. To idealny trening na brzuch połączony ze świetną zabawą. Oczywiście nie jest on tak samo skuteczny jak ćwiczenia opisane powyżej. Wybierając hula hop będziesz musiała poświęcić więcej czasu na trening. Możesz jednak traktować je jako urozmaicenie nudnych ćwiczeń, w ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym!

Częstym problemem, szczególnie kobiet, jest znienawidzona oponka. Jest to nagromadzona tkanka tłuszczowa na całym obwodzie pasa. Najlepszy trening na zrzucenie oponki musi przewidywać wzmocnienie całego korpusu, ćwiczenia na boczki i uda. Dzięki niemu szybko osiągniesz swój cel, jakim jest PŁASKI BRZUCH. Pamiętaj wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, więc dość wymówek. Zaczynamy walkę o idealny brzuch!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
7 niezawodnych sposobów na płaski brzuch - 3.9/5. Oddano 55 głosy.
Autor artykułu: