5 sposobów na pozbycie się zmarszczek i zatrzymanie czasu

16 18 20

Jedną z oznak upływającego czasu są zmarszczki. Mocne wgłębienia w skórze są zmorą płci pięknej, która chcąc zachować swoją urodę na dłużej walczy z nimi ze wszystkich sił. Chcesz być młoda dłużej i nie obawiać się swojego odbicia w lustrze? Poznaj niezawodne sposoby na zatrzymanie czasu.

5 sposobów na młody wygląd twarzy

Zmarszczki są wynikiem zaniku włókien kolagenowych i elastyny w skórze właściwej. Stanowią naturalny proces starzenia się skóry. Niestety do tej pory jeszcze nikomu nie udało się zatrzymać czasu, ale młody wygląd skóry możemy zachować na dłużej. Nie musimy przy tym stosować drogich kremów czy decydować się na skomplikowane zabiegi chirurgii plastycznej.

  1. Na początku warto poznać domowe sposoby na zmarszczki. Nasza skóra pokrywa się niechcianymi zmarszczkami z różnych powodów. Zarówno palenie papierosów, zbyt duże wystawianie się na mocne promienie słoneczne czy za mało snu, może postarzyć nas o parę ładnych lat. Warto więc zrobić rachunek sumienia i pozbyć się czynników, które niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry.
  2. Zadbajmy o odpowiednią elastyczność naszej cery poprzez wykonywanie codziennych masaży twarzy. Świetnie mogą pomóc nam w tym ćwiczenia z jogi twarzy. Dzięki nim włókna kolagenowa odpowiedzialne za gładką cerę nie znikną tak szybko. Nie zapominajmy także o skórze szyi i dekoltu przy codziennej pielęgnacji. To właśnie tam skóra najszybciej wiotczeje i zdradza nasz wiek.
  3. Kolejnym ważnym czynnikiem, który wpłynie pozytywnie na stan naszej skóry jest odpowiednia dieta. Poznaj składniki mineralne, które wzmocnią Twoją skórę i paznokcie. Staraj się spożywać jak najczęściej produkty bogate w witaminę E. W końcu to witamina młodości. Jedz dużo zielonych warzyw, orzechów i nie unikaj zdrowych tłuszczów. Jako przekąskę polecamy marchewkę pokrojoną w słupki.
  4. Nie zapominaj o wodzie. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala nie tylko sprawnie mu funkcjonować, ale także powoduje, że skóra jest nawilżona. Drogie kremy nawilżające na nic mogą się zdać, gdy w ciele za mało jest wody. Dbaj o swoją skórę także od wewnątrz. Warto zainteresować się także wodą oligoceńską!
  5. Na sam koniec chcemy przedstawić cudowne działanie świtała. Aktynoterapia zaliczana jest do zabiegów kosmetycznych, jednak zamiast botoksu wykorzystywane jest promienie słoneczne. Ten rodzaj fototerapii pozwala szybko i skutecznie pozbyć się niedoskonałości na skórze, a także zmniejszyć oznaki jej starzenia. Światło pobudza komórki do produkcji kolagenu, więc jest to metoda zgodna z naturalnym funkcjonowaniem organizmu.

Jak widać istnieją sposoby na zachowanie młodości o tę jedną chwilę dłużej. Pamiętajmy jednak, aby o skórę dbać kompleksowo i regularnie. Dzięki temu będziemy cieszyć się młodym wyglądem na dłużej.

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
5 sposobów na pozbycie się zmarszczek i zatrzymanie czasu - 4.1/5. Oddano 22 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Krzysztof S. 07.08.2018, 12:41

    Witam. – W wieku 50-ciu lat zaczęły mi wypadać włosy i wówczas postanowiłem – nigdy nie będę stary, łysy i upierdliwy. – Pierwsze to włosy – przewaga testosteronu i po włosach postanowiłem brać DHEA – tabletki STYMEN – 200 – 300 rocznie – dwa, mycie włosów szklanka wody + łyżeczka ludwika do naczyń – myć 15 sekund, następnie spłukać i dokończyć mycie mydłem Bambino. Trzy – Menu, koniec z masłem i olejami – wyłącznie smalec zwłaszcza do smażenia, czy gotowania frytek, mięso – tylko wieprzowina, woda oligoceńska – piję wyłącznie mocną gorącą herbatę, nawet w upał – zimnej wody nie piję – ona jest do mycia, a szkocka, czy koniak do picia, 25 gram w upał poprawia krążenie i jest nam chłodno. Cztery – uczenie się regeneruje mózg – głównie pochłonęła mnie medycyna, astronomia, mechnika precyzyjna i technologia, nawet tokarkę kupiłem i maszynę do szycia – lubię szyć. – Efekty – obecnie mam 70 lat, dobre zdrowie, włosy – waga 65kg, pzy wzroście 176cm. żadnych zmarszczek – znkomitą kondycję – jeżdżę kolarskim rowerem, a ostatnio nauczyłem się grać na perkusji, oraz poznałem nuty i gram na gitarze. – Na zkończenie dodam, że dzięki tym zabiegom jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem i dalej pracuję zawodowo (elektronik).

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone