Tego lata nie przegap sezonu na czereśnie!

16 18 20

Te małe, czerwone i niezwykle smaczne owoce posiadają potężną dawkę witamin i składników mineralnych. Osoby cierpiące na artretyzm i choroby pęcherza moczowego nie mogą zapomnieć o czereśniach!

Czereśniowe szaleństwo

Czereśnie idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju koktajli, których latem powinniśmy wypijać jak najwięcej. Przygotowane ze świeżych owoców, jogurtu z dodatkiem np. musli stanowią idealne, lekkie danie na upale dni. Czereśnie możemy spożywać w postaci zmiksowanej w koktajlach, ale jedzone na surowo, bez żadnego przetwarzania również smakują idealnie.

Na surowe czereśnie powinny uważać jedynie osoby z chorobą układu pokarmowego np. zespołem nadwrażliwego jelita. Wówczas warto chwilę podgotować owoce przed zjedzeniem. Osoby cierpiące na choroby pęcherza moczowego bądź artretyzm powinny zjadać czereśni jak najwięcej. Czereśnie bowiem zawierają dużo witaminy B5, której niedobory obserwuje się u osób cierpiących na artretyzm.

Kolejną, pozytywna cechą czereśni jest obecność dużej ilości jodu i potasu. Osoby cierpiące na choroby tarczycy, również powinny włączyć na stałe do swojej diety te niewielkie owoce. Ponadto czereśnie zawierają witaminy z grupy B, witaminę A i C. Dowiedz się więcej na temat czereśni!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Tego lata nie przegap sezonu na czereśnie! - 4.5/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: