Postaw na własne szczęście i osobisty sukces!

16 18 20

Współczesny świat stawia nam nie lada wyzwanie: musimy dobrze zarabiać, dbać o swoją sylwetkę, być perfekcyjnymi partnerami i rodzicami. Człowiek, który postrzegany jest za szczęśliwego posiada również cały pakiet innych „gadżetów”: dom niczym z katalogu magazynów wnętrzarskich, najnowszy model auta i szafę pełną modnych ubrań. Nie wspominając o wakacjach, najlepiej w ciepłych krajach w hotelu all inclusive i drinkiem na plaży albo tych bardzo egzotycznych np. w Azji lub Indiach.

Człowiek sukcesu

Pragnąc sprostać oczekiwaniom i chwycić wreszcie za ogon to upragnione szczęście, rzucamy się w wir obowiązków. Cóż z tego, że Twoim marzeniem nie było 1,5 etatu w korporacji, a praca w małej osiedlowej kwiaciarni. Szpilki i garsonkę chętnie wymieniłabyś na wygodne trampki i jeansy, a zamiast siedzieć nad projektem do 3 w nocy wolałabyś poczytać dziecku bajkę lub zwyczajnie się wyspać. Szybko jednak odganiasz od siebie te myśli, przecież osoba zarabiająca 1500 zł nie może być szczęśliwa.

Znowu pokłóciłeś się ze swoją partnerką, pogoda za oknem jest paskudna i jedyne na co masz ochotę to zostać w domu i zaszyć się pod kołdrą grając w PlayStation przez całe południe. Niestety umówiłeś się już na squasha ze znajomym z firmy. Tak naprawdę to ani squasha ani kolesia nie lubisz, ale ubierasz sztuczny uśmiech i wychodzisz z domu. Przecież trzeba się pokazać.

Alternatywna droga

Czy starając się osiągnąć promowany przez wszystkich ideał osiągniemy szczęście? Czy spełniając czyjeś oczekiwania spełnimy swoje marzenia? Czy w końcu przybierając nieustannie maski i odgrywając nie swoje rolę będziemy szczęśliwymi ludźmi?

Jednym z czynników warunkujących szczęście jest poczucie autonomii, niezależność oraz możliwość dokonywania samodzielnych wyborów. Wbrew temu czego niestety uczą nas często rodzice i szkoła, wcale nie ścieżka chwały, którą idąc będziemy podziwiani przyniesie nam spełnienie, a ta mniej uczęszczana ścieżka – Twoja własna. To ona jedyna może zapewnić Ci prawdziwe poczucie szczęścia i spełnienia.

Spójrz w lustro

Pamiętaj, że po całym dniu to Ty musisz spojrzeć w lustro i zmierzyć się z osobą po drugiej stronie. To kim ona będzie zależy wyłącznie od Ciebie. Wszystkie osoby, które wywierają na Tobie presje, doradzają Ci lub Cię podziwiają będą w swoich domach, a Twoje szczęście lub Twoja klęska będą dla nich obojętne.

Dokonując życiowych wyborów pamiętaj, aby zawsze były zgodne z tym co podpowiada Ci serce. Nie warto iść z prądem, wybierać dróg uczęszczanych przez wszystkich. Idź pod prąd, bo jak mawiał jeden z moich nauczycieli “ Z prądem płyną tylko zdechłe ryby”. Odrzuć wszystkie maski i zrezygnuj z przybieranych ról- pozwól sobie wreszcie na luksus bycia sobą! Żyj tak, aby każdego dnia patrząc w lustro widzieć swoje odbicie. Odbicie spełnionego i szczęśliwego człowieka, który dąży do swojego celu.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Postaw na własne szczęście i osobisty sukces! - 2.8/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu:
, Autorka bloga "Dietetyczne niebo". W żywieniu podkreśla ogromną rolę psychiki, stąd jej głównym zainteresowaniem jest Psychodietetyka.