Sok z cytryny sposobem na odchudzanie i … oczyszczanie

16 18 20

Cytryna to naturalny surowiec leczniczy stosowany w celu wzmocnienia odporności organizmu. Wspomaga pracę przewodu pokarmowego, obniża poziom cholesterolu, a także działa moczopędnie. Odgrywa rolę zarówno ochronną, wspomagającą, a także odkażającą i regulującą.

Cytryna jest powszechnie stosowana w walce z przeziębieniem, jednak jej właściwości sprzyjają także odchudzaniu. Zawarte w niej terpeny pobudzają wydzielanie śliny. Im więcej wydzielanej śliny, tym większa sekrecja enzymów trawiennych. Sok z cytryny pobudza trawienie, oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn.

Sok z cytryny na odchudzanie

Dla wzmocnienia procesu odchudzania stosuje się szklankę wody z sokiem z cytryny wypijaną na czczo zaraz po przebudzeniu. Takie zastosowanie soku z cytryny wspomaga przemianę materii, przyśpieszając ją dzięki oczyszczaniu jelit z toksyn. Zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, zmniejsza wchłanianie cukrów, co dodatkowo wspomaga odchudzanie. Cytryna to bogate źródło witaminy C, która wpływa na lepsze wchłanianie wapnia, pierwiastka uczestniczącego w redukcji tkanki tłuszczowej. Pamiętać należy, iż sam sok z cytryny nie spowoduje utraty zbędnych kilogramów, a wypijany na czczo w nadmiarze przyczynić się może do występowania nadkwasowości. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że ułatwia on trawienie i obniża indeks glikemiczny pokarmów, powodując dłużej utrzymujące się uczucie sytości.

Sok z cytryny sposobem na oczyszczenie

Wszystkie złogi w przewodzie żółciowym czy też trzustkowym, zalegający śluz i masy kałowe w jelicie są rozpuszczane, dzięki właściwościom soku z cytryny. W ten sposób następuje oczyszczanie organizmu z toksyn. Sok z cytryny przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych i żółciowych. Kuracji opierającej się na codziennym piciu wody z sokiem z cytryny, często również w połączeniu z solą czy miodem, towarzyszyć może ból głowy, nudności, osłabienie. Niebezpieczne jest poddawanie się wyżej wymienionej kuracji z jednoczesnym stosowaniem środków przeczyszczających, gdyż wywołuje to poważne konsekwencje zdrowotne i liczne niedobory witaminowo – mineralne.

Cytryna zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, co dodatkowo wspomaga odchudzanie.

Cytryna zapobiega zaparciom, hamuje apetyt, co dodatkowo wspomaga odchudzanie.

Cytryna posiada właściwości lecznicze, a stosowana podczas infekcji, działa odkażająco. Jej sok rozcieńczony wodą, wypijany na czczo wspomaga przemianę materii i zwiększa produkcję enzymów trawiennych. Przestrzeganie kuracji – codziennego picia szklanki wody z sokiem z cytryny, wpływa na rozpuszczenie kamieni żółciowych, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych i skutkuje oczyszczeniem organizmu z nagromadzonych toksyn. Kuracje sokiem z cytryny są przeciwskazane dla osób z chorobą wrzodową i nadkwasowością. Ze względu na ryzyko zaburzeń gospodarki mineralnej organizmu i niedoborów witaminowych przestrzega się przed jednoczesnym stosowaniem środków przeczyszczających. Warto przeczytać także nasz artykuł na temat kosmetycznych właściwości soku z cytryny!

Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sok z cytryny sposobem na odchudzanie i … oczyszczanie - 3.7/5. Oddano 725 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • Jestem mamД… 02.12.2016, 4:39

  wprowadzajac taki nawyk systematycznego wypijania wody z sokiem z cytryny jeszcze przed sniadaniem mozna skutecznie, dzien po dniu ulatwic organizmowi pozbywania sie szkodliwych toksyn. Warunek jest jednak taki, aby woda byla wczesniej przegotowana i lekko ciepla. Do niej nalezy wcisnac sok z polowki cytryny i wypic taka miksture zaraz po przebudzeniu.

  Odpowiedz
 • Bogdan 30.07.2018, 11:19

  Próbowałem diety sokowej, ale domowej. Wszystko sam szykowałem używając wyciskarki. Dzięki temu doświadczeniu uświadomiłem sobie jak dużo energii traci mój organizm na trawienie. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że niewłaściwe jedzenie może aż tak wysysać ze mnie energię.

  Odpowiedz
 • Salvini 12.06.2019, 11:36

  wypijalem przed snem szklanke wody z sokiem z calej cytryny, robilem to 65 dni i nic!

  Odpowiedz
  • Lol 30.04.2022, 7:37

   Chłopie rano a nie przed snem na czczo

   Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone