Roszponka idealna do wiosennej sałatki

16 18 20

Wiosna i lato to pory idealne na wszelkiego rodzaju sałatki. Do sałatki dodajemy różnego rodzaju warzywa, chude mięso czy orzechy. Jaką sałatę jednak wybrać na bazę naszego dania?

Sałata idealna do sałatki

W sezonie świeżych i lokalnych warzyw powinniśmy jak najczęściej przygotowywać sałatki. To idealne danie zarówno na obiad, jak i kolację. Dzięki nim z łatwością pokryjemy zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne. Ponadto to danie lekkie i zdrowe, idealne na upalne dni.

Bazą większości sałatek jest sałata. Obecnie w sklepach mamy dostęp do wielu gatunków. Bardzo często wybieramy sałatę lodową, głównie z powodu jej małej kaloryczności i kruchości. Świetnie nadaje się do sałatek bowiem nie namięka sokiem innych warzyw i długo pozostaje krucha. Jednak pod względem wartości odżywczych jest niezwykle uboga.

Warto uzupełnić swoja sałatkę o inne gatunki sałaty, np. roszponkę. Jako samodzielna baza do sałatek może nie do końca się nadawać, ale jako składnik uzupełniający będzie idealna. Jej skład jest o wiele bogatszy od sałaty lodowej posiada m.in. żelaza, wapnia, witaminy C, kwasu foliowego, witaminy A i oczywiście błonnika, który usprawni pracę naszego przewodu pokarmowego. Ponadto roszponka oczyszcza organizm i polecana jest szczególnie osobom z dną moczanową.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym zielonym przewodnikiem, dzięki któremu wybierzecie najbardziej wartościową sałatę do swoich wiosenno-letnich sałatek. Ponadto polecamy wypróbowanie lekkiej sałatki z granatem.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Roszponka idealna do wiosennej sałatki - 3.7/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone