Odchudzanie przez wykluczenie mięsa z diety

16 18 20

Czy dieta wegetariańska jest dobrym sposobem na odchudzanie? W końcu jej podstawą są warzywa i owoce, które mają mniejszą kaloryczność od dań mięsnych. Tak się wydaje z początku, jednak sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Wegetarianie zawsze szczupli

Osoby, które sięgają po dietę wegetariańską w celu odchudzania po drodze popełniają mnóstwo błędów. Dieta wegetariańska wymaga ogromnej wiedzy, aby móc zastąpić produktami roślinnymi wszystkie składniki odżywcze zawarte w mięsie. Osoby, które tego nie robią, zazwyczaj narażają się na ogromne niedobory ważnych witamin i składników odżywczych.

Dieta dr Ornisha jest dietą dla osób odchudzających się. Opiera się na niskotłuszczowych daniach wegetariańskich. Choć wydaje się jedną ze zdrowszych diet, pełną produktów bogatych w cenne dla zdrowia składniki odżywcze, niestety nie pozbawiona jest wad.

  1. Brak mięsa naraża nas na niedobory witaminy B12, która odpowiedzialna jest za szereg ważnych funkcji w organizmie.
  2. Ponadto wykluczenie mięsa może spowodować utrudnienie podaży wapnia i żelaza.
  3. Minimalizacja tłuszczów w diecie utrudnia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, m.in. witaminy A, D, E, K.
  4. Niskotłuszczowe dania mogą także spowodować zachwianie gospodarki hormonalnej.
  5. W zamian wysoka ilość węglowodanów może prowadzić do rozwoju insulinooporności i cukrzycy typu II.

Pamiętajmy również, że rośliny strączkowe, które w dietach wegetariańskich mają być głównym źródłem białka, zawierają dużo substancji antyodżywczych. Powodują one zaburzenie wchłaniania wielu ważnych dla organizmu składników odżywczych.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Odchudzanie przez wykluczenie mięsa z diety - 2.5/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: