Nowy gatunek brokułów „Beneforte” szybko obniży Twój cholesterol

16 18 20

Nowy gatunek brokułów „Beneforte” pozyskany naturalnymi metodami uprawy skutecznie i szybko obniży poziom złego cholesterolu LDL. Dzięki temu stanie się skutecznym środkiem w prewencji chorób serca.

Brokuły w walce z cholesterolem

Na podwyższony cholesterol najlepsza jest dieta, oczywiście odpowiednio skomponowana. Można wzbogacać ją o różne zioła wspomagające obniżenie cholesterolu. Dzięki grupie naukowców z Anglii i Norwegii powstał nowy gatunek brokuł Beneforte, który skutecznie obniża poziom złego cholesterolu.

Dzięki naturalnym technikom uprawy naukowcy zwiększyli ilość glukorafaniny w nowym gatunku brokułów. Glukorafanina w organizmie przekształcana jest do sulforafanu, wykazującego właściwości przeciwnowotworowe, a także przyczyniającego się do zatrzymania produkcji cholesterolu LDL. Działanie brokułów, zostało sprawdzone w eksperymencie na 130 wolontariuszach, którzy po 12 tygodniach mieli niższy poziom cholesterolu LDL o 6%.

Brokuły mają także wiele innych substancji, które pomagają zachować ciało w dobrej kondycji. Są także źródłem cennego kwasu foliowego, który jest niezwykle ważny nie tylko w diecie kobiet ciężarnych.

Literatura:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mnfr.201400863/abstract

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Nowy gatunek brokułów „Beneforte” szybko obniży Twój cholesterol - 2.0/5. Oddano 1 głosy.
Autor artykułu: