Nawodnij się owsianką, ryżem bądź kaszą!

16 18 20

Woda jest organizmowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, warto zatem zadbać o dostarczenie odpowiedniej jej ilości. Pamiętajmy, że nie tylko napojami możemy nawodnić swój organizm ale także owsianką, ryżem bądź kaszą!

Nawadniający obiad

Codziennie należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość płynów, w celu jego nawodnienia. Odwodnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie musimy jednak zawsze wypijać litrów wody czy innych napojów. Możemy wprowadzić do swojej diety także produkty spożywcze, które świetnie nawadniają organizm.

Obok owoców i warzyw, które posiadają dużo soku, świetnie nawadnia także owsianka, ryż czy kasze. Produkty te pochłaniają wodę i pęcznieją. Warto zatem wprowadzić je do swojej diety, owsiankę na śniadanie, a ryż czy kasze na obiad. Szczególnie polecane jest to w okresie zimowym, kiedy dostęp do owoców i warzyw jest znacznie ograniczony.

Ponadto kasze gryczane, jęczmienne czy jaglane posiadają wiele cennych składników odżywczych, wręcz niezbędnych organizmowi. To nie tylko skuteczny, ale także i zdrowy sposób na nawodnienie. Polecamy wypróbowanie zapiekanki z kaszą gryczaną i warzywami.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Nawodnij się owsianką, ryżem bądź kaszą! - 3.6/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu: