Arbuz – idealny owoc na upalne dni

16 18 20

Latem pamiętaj o piciu wody, która ochroni Cię przed odwodnieniem. Możesz także sięgnąć po arbuza, który dodatkowo zapobiegnie niedoborom składników mineralnych i witamin.

Gwiazda wśród letnich owoców

Arbuz latem jest idealnym owocem nie tylko dzięki dużej zawartości wody. Musimy pamiętać, że w upalne dni wraz z potem tracimy wiele witamin i składników mineralnych. Arbuz nie tylko chroni nas od odwodnienia, ale także przez zawartość cennych składników i przeciwutleniaczy, chroni przed niedoborami.

Arbuz zawiera witaminę A, B1, B2, B6, C, a także potas, miedź, magnez, wapń, żelazo, fosfor, cynk, mangan. Idealnie gasi pragnienie, a także oczyszcza organizm. Ponadto zawiera silne przeciwutleniacze m.in. likopen, który opóźnia proces starzenie się organizmu. Arbuz chroni także naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV. To idealny owoc na lato!

Osoby uprawiające sport w upalne dni, bezwzględnie muszą zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Dla nich specjalnie polecamy domowe napoje izotoniczne, które również nawodnią organizm, dodadzą energii, a także ochronią przed niedoborami składników mineralnych, spowodowanymi wydzielaniem potu.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Arbuz – idealny owoc na upalne dni - 3.7/5. Oddano 6 głosy.
Autor artykułu: