7 powodów, dla których warto jeść orzechy brazylijskie

16 18 20

Dzisiaj w sklepach spożywczych i ze zdrową żywnością dostępny jest ogromny wybór różnego rodzaju gatunków orzechów. Wśród zagranicznych gatunków, warto zwrócić uwagę na orzechy brazylijskie!

Egzotyczne orzechy wpłyną na Twoje zdrowie!

Każdy gatunek orzechów charakteryzuje się innymi właściwościami. Polecamy wprowadzenie do diety głównie orzechów rodzimych, takich jak orzechy włoskie czy laskowe. Orzechy te nie muszą być transportowane na duże odległości, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości i mamy większe prawdopodobieństwo zakupu świeżych orzechów. Jeśli jednak mamy dostęp do pewnego źródła, warto spróbować także egzotycznych gatunków.

Jedne z najbardziej wartościowych orzechów egzotycznych to odmiana brazylijskich. Są produktem wysoko kalorycznym, jednak kalorie te pochodzą głównie z cennych dla zdrowia kwasów tłuszczów. Nie powinniśmy zatem unikać ich nawet na diecie redukcyjnej. Właściwości i skład orzechów brazylijskich wpływają znacząco na nasze zdrowie m.in.:

  • poprawiają pracę serca i układu krążenia, chronią przed miażdżycą;
  • poprawiają profil lipidowy – zmniejszają poziom frakcji LDL cholesterolu, a zwiększają HDL;
  • wpływają na układ nerwowy, zwiększając koncentrację i pomagają obniżyć napięcie wywołane stresem;
  • zwiększają odporność organizmu
  • poprawiają budowę kości i zębów, a także wpływają pozytywnie na wygląd skóry przyspieszając jej regenerację i chroniąc przed nadmierną utratą wody;
  • zwiększają płodność, poprawiając jakość nasienia;
  • zwalczają komórki nowotworowe, dzięki obecności przeciwutleniaczy.

Orzechy brazylijskie są świetnym dodatkiem do domowego musli. Dzięki temu pobudzimy nasz organizm i przygotujemy go do wyzwań nadchodzącego dnia. Należy jednak nie przesadzać z ilością spożywanych orzechów brazylijskich. Posiadają on najbardziej ze wszystkich gatunków niekorzystną proporcję kwasów omega-3 do omega-6.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
7 powodów, dla których warto jeść orzechy brazylijskie - 3.3/5. Oddano 17 głosy.
Autor artykułu: