6 powodów, dla których warto wprowadzić mleko sojowe do swojej diety

16 18 20

Najbardziej popularnym mlekiem jest oczywiście krowie. Obok niego istnieje także wiele innych odmian mleka produkowanego z roślin np. mleko sojowe. Dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety?

Mleko sojowe na zdrowie!

Po mleko sojowe zazwyczaj sięgają weganie, a także osoby z nietolerancją laktozy, czy alergią na mleko krowie. Nie musi być jednak ono jedynie zastępnikiem mleka krowiego, może z powodzeniem sięgnąć po nie każdy i uzupełnić swoją dietę o cenne substancje w nim zawarte, a których brak w mleku krowim. Dlaczego więc warto sięgnąć po mleko sojowe?

  1. Mleko sojowe nie posiada cholesterolu, zawarty w nim tłuszcz ma postać nienasyconą, dzięki temu jest znakomitą profilaktyką w chorobach serca.
  2. Regularne picie mleka sojowego świetnie wpływa na układ krążenia. Uelastycznia naczynia krwionośne i chroni je przed pękaniem. Może pomóc w profilaktyce pajączków na nogach.
  3. Zawarte w nim fitoestrogeny dobrze wpływają na układ hormonalny kobiet, a także chronią przed rakiem prostaty. Panowie muszą jednak ostrożnie pić mleko sojowe, bowiem może powodować obniżenie produkcji testosteronu.
  4. Zmniejsza negatywne skutki menopauzy takie jak ryzyko otyłości, choroby serca, cukrzyca, zmiany nastrojów, bezsenność czy depresja.
  5. Pomaga w leczeniu i prewencji osteoporozy.
  6. Jest mniej kaloryczne niż mleko krowie.

Uzupełnij zatem swoją dietę o mleko sojowe i czerp z niego to co najlepsze.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
6 powodów, dla których warto wprowadzić mleko sojowe do swojej diety - 4.4/5. Oddano 8 głosy.
Autor artykułu: