Opinie

 1. Trzymajcie się od tego z daleka. Tydzień temu po raz pierwszy kupiłem mleko sojowe, wypiłem niemal litr przez cały dzień. W nocy zaczęły się ogromne zawroty głowy z utratą przytomności i wymiotami. Zupełnie się nie strawiło. Wylądowałem w szpitalu na neurologii i zawroty nie ustąpiły do dziś. Teraz szukam w sieci informacji o tym, przestrzegam!

 2. Mleko sojowe jest szkodliwe dla niemowląt!!!!!
  Niemowlęta, którym podaje się bezmleczne mieszanki, zamiast mleka krowiego lub mleka matki, są znacznie bardziej narażone na szybsze dojrzewanie komórek narządów płciowych. Wcześniejsze badania sugerują, że białko sojowe zawiera duże ilości genisteiny – związku podobnego do estrogenu (żeńskiego hormonu), który może zmieniać poziomy hormonów i wpływać na ich rozwój. Prowadzi to do niepłodności, raka piersi i zaburzeń tarczycy.

 3. U mnie mąż pija wszystkie specyfiki, które obok mleka krowiego nie stały ze względu na problemy z jelitami. I tak jakoś u nas w rodzinie wyeliminowaliśmy mleko krowie, naszym ostatnim hitem jest właśnie mleko sojowe waniliowe z ekopiramidy – rewelacja. Kawa z tym mlekiem to mój faworyt!

 4. W chinach takie mleko robi się w dwadzieścia minut. W sklepie kupuje się maszynę (około 200zł) wlewamy się wodę i wsypuje ziarna soi. Po 20 minutach pyszne mleko.

 5. “To wszystko za sprawą obecnych w mleku fitoestrogenów, których liczba w czasie menopauzy znacznie się zmniejsza”.
  Liczba fitoestrogenów się nie zmniejsza ponieważ fitoestrogeny są tylko w roślinach;) Natomiast udowodniono, ze fitoestrogeny nie mają zadnego wpływu na gospodarkę hormonalną ludzi. Pod wpływem fitoestrogenów nie zwieksza się poziom estrogenów u ludzi, tym samym nieprawdziwe jest ze soi nie powinni spożywać np mężczyźni.
  Pozdrawiam

  1. Żródło tych niusów poproszę a najlepiej link do badan.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *