Żółty ser uzależnia niemniej niż narkotyk

16 18 20

Czy jesteś w stanie powstrzymać się od jedzenia sera? Jeśli odpowiesz negatywnie nie ma w tym nic dziwnego. Naukowcy dowodzą, że żółty ser może uzależniać jak kokaina!

Serowy narkotyk

Żółty ser to nieodłączny element pizzy i śniadaniowej kanapki z szynką. Spotkamy go także bardzo często w imprezowych koreczkach i serowym fondue. To nie tylko świetne źródło energii, ale także witamin z grupy B i kwasu foliowego. Nasze uzależnienie od żółtego sera ma potwierdzenie nie tylko w uwielbieniu jego smaku, ale także metabolizmie kazeiny!

Kazeina podczas trawienia uwalnia opiaty, które inaczej nazywane są kazomorfinami. Substancje te naturalnie występujące w mleku krowy mają uspokajać ciele. Ich obecność w produktach serowych wpływa na nasz poziom dopaminy. W reakcji z kazomorfinami mogą spowodować uruchomienie w mózgu reakcji uzależniających.

W przeciwieństwie do innych uzależnień, tego nie powinniśmy się obawiać. Przy zakupie jednak naszego naturalnego narkotyku sprawdzajmy dobrze etykiety i jego pochodzenie. Kupujmy ser, a nie produkty seropodobne.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Żółty ser uzależnia niemniej niż narkotyk - 4.1/5. Oddano 24 głosy.
Autor artykułu: