Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób

16 18 20

Zmęczone nogi pokryte pajączkami to problem niejednej kobiety. Warto zabezpieczyć się przed tym problemem wzmacniając swój układ krwionośny.

Sposób na zmęczone nogi i pajączki

Uczucie zmęczonych nóg, często spowodowane jest nieprawidłowym transportem krwi z nóg do serca. Niekiedy towarzyszą mu nieestetyczne pajączki na powierzchni skóry – wynik pękania naczyń krwionośnych. Aby tego uniknąć, należy wzmocnić swój układ krążenia.

 • Walcz z otyłością – nadmiar kilogramów dodatkowo obciąża zmęczone nogi i powoduje pękanie naczyń krwionośnych.
 • Włącz regularną aktywność fizyczną – sport pomoże z pewnością zgubić nadprogramowe kilogramy, ale także poprawia ukrwienie mięśni i wzmacnia naczynia krwionośne.
 • Dieta bogata w witaminę C – ta cenna witamina jest niezwykle ważna w profilaktyce chorób układu krążenia. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega pajączkom.
 • Herbatki ziołowe – w aptece dostępne są herbatki skomponowane z ziół wzmacniających naczynia krwionośne, do których należy między innymi głóg czy miłorząb japoński.
 • Gimnastyka na siedząco – jeśli pracując spędzasz większą część czasu siedząc nie zakładaj nogi na nogę. Powoduje to jeszcze większy ucisk naczyń krwionośnych. W zamian, co jakiś czas, staraj się poruszać nogami, napinać łydki, kurczyć palce u stop. To świetna gimnastyka dla nóg!

Poważną konsekwencją problemów z układem krążenia są żylaki. Nie należy ich lekceważyć. Jeśli jesteś w grupie ryzyka osób chorujących na to schorzenie wprowadź skuteczną profilaktykę, która pozwoli Ci uniknąć tego problemu.  

 

Sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Darmowy kalkulator online

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób - 3.9/5. Oddano 18 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • Avatar
  ala 26.11.2018, 4:17

  na pajączki – po pierwsze rutyna, po drugie rutyna i po trzecie rutyna, suplement musi pochodzić jednak od sprawdzonego dostawcy… pozdrawiam

  Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone