Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób

16 18 20

Zmęczone nogi pokryte pajączkami to problem niejednej kobiety. Warto zabezpieczyć się przed tym problemem wzmacniając swój układ krwionośny.

Sposób na zmęczone nogi i pajączki

Uczucie zmęczonych nóg, często spowodowane jest nieprawidłowym transportem krwi z nóg do serca. Niekiedy towarzyszą mu nieestetyczne pajączki na powierzchni skóry – wynik pękania naczyń krwionośnych. Aby tego uniknąć, należy wzmocnić swój układ krążenia.

  • Walcz z otyłością – nadmiar kilogramów dodatkowo obciąża zmęczone nogi i powoduje pękanie naczyń krwionośnych.
  • Włącz regularną aktywność fizyczną – sport pomoże z pewnością zgubić nadprogramowe kilogramy, ale także poprawia ukrwienie mięśni i wzmacnia naczynia krwionośne.
  • Dieta bogata w witaminę C – ta cenna witamina jest niezwykle ważna w profilaktyce chorób układu krążenia. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega pajączkom.
  • Herbatki ziołowe – w aptece dostępne są herbatki skomponowane z ziół wzmacniających naczynia krwionośne, do których należy między innymi głóg czy miłorząb japoński.
  • Gimnastyka na siedząco – jeśli pracując spędzasz większą część czasu siedząc nie zakładaj nogi na nogę. Powoduje to jeszcze większy ucisk naczyń krwionośnych. W zamian, co jakiś czas, staraj się poruszać nogami, napinać łydki, kurczyć palce u stop. To świetna gimnastyka dla nóg!

Poważną konsekwencją problemów z układem krążenia są żylaki. Nie należy ich lekceważyć. Jeśli jesteś w grupie ryzyka osób chorujących na to schorzenie wprowadź skuteczną profilaktykę, która pozwoli Ci uniknąć tego problemu.  

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób - 4.0/5. Oddano 19 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • ala 26.11.2018, 4:17

    na pajączki – po pierwsze rutyna, po drugie rutyna i po trzecie rutyna, suplement musi pochodzić jednak od sprawdzonego dostawcy… pozdrawiam

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone