Szafran może pomóc na zwyrodnienie plamki żółtej!

16 18 20

Wiele osób, szczególnie starszych, skarży się na pogorszenie wzroku spowodowane zwyrodnieniem plamki żółtej. Z pomocą może przyjść im cenna przyprawa – szafran!

Szafran na wzrok

Wpływ na nasz wzrok może mieć wiele czynników. Wraz z wiekiem jednak postępuje naturalne pogorszenie widzenia. Wówczas częściej sięgamy po okulary i częściej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Chcąc uniknąć lub zmniejszyć tego rodzaju schorzeń, warto już dziś zadbać o prawidłową dietę bogatą w substancje wspomagające narząd wzroku.

Osoby starsze często cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, co powoduje pogorszenie wzroku i prowadzi do mniej wyraźnego widzenia obwodowego – zmniejszając tym samym nasze pole widzenia. W Australii przeprowadzono badania na 25 osobach cierpiących na to schorzenie. W leczeniu wykorzystano szafran i już po 6 miesiącach u 23 osób zauważono znaczną poprawę.

Być może w przyszłości powstanie lek na zwyrodnienie plamki żółtej oparty na szafranie. Już teraz możemy zadbać także o nasz wzrok i skuteczną prewencją tej choroby dzięki zeaksantynie i luteinie. Te dwie substancje również pomogą nam utrzymać wzrok w świetnej kondycji do późnej starości.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Szafran może pomóc na zwyrodnienie plamki żółtej! - 3.5/5. Oddano 13 głosy.
Autor artykułu: