Soki skutecznie oczyszczające nerki

16 18 20

Wiele osób boryka się z nawracającym zapaleniem nerek czy zalegającym w pęcherzu piaskiem lub kamieniami. Aby tego uniknąć warto wprowadzić do swojej diety pełne witamin i oczyszczające nerki soki warzywne i owocowe!

Sok na zdrowe nerki

Nerki mają za zadanie głównie oczyszczanie organizmu z toksyn i innych zbędnych substancji przemiany materii. Niestety z powodu zalegających na nich bakterii wiele osób boryka się z bolesnym stanem zapalnym, bądź kamicą nerkową. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, aby skutecznie oczyścić nerki i uchronić się przed chorobami.

Przygotowanie następujących soków nie zajmie Ci dużo czasu, a z pewnością pomoże w zachowaniu zdrowia nie tylko nerek, ale także całego organizmu.

  1. Sok z żurawiny – najlepiej przygotować samodzielnie w domu. Z gotowych produktów lepiej unikać tych z dodatkiem cukru i konserwantów. Żurawina jest znana ze swoich właściwości ochronnych układu moczowego i neutralizujących działanie szczawianu wapnia – głównego powodu występowania kamieni.
  2. Sok z buraków – skutecznie oczyszcza nerki z fosforanu wapnia oraz zwiększa kwasowość moczu.
  3. Sok z cytryny – zwiększa kwasowość moczu co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kamicy nerkowej.

Każdy z powyższych soków, oprócz oczyszczania nerek, ma wiele innych pozytywnych właściwości. Sok z buraków dodatkowo zwiększa efektywność treningów sportowych, a także poprawia erekcję. Z kolei sok z cytryny zwiększa odporność organizmu. Warto zatem włączyć powyższe soki na stałe do swojej diety!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Soki skutecznie oczyszczające nerki - 4.1/5. Oddano 59 głosy.
Autor artykułu: