Soki skutecznie oczyszczające nerki

16 18 20

Wiele osób boryka się z nawracającym zapaleniem nerek czy zalegającym w pęcherzu piaskiem lub kamieniami. Aby tego uniknąć warto wprowadzić do swojej diety pełne witamin i oczyszczające nerki soki warzywne i owocowe!

Sok na zdrowe nerki

Nerki mają za zadanie głównie oczyszczanie organizmu z toksyn i innych zbędnych substancji przemiany materii. Niestety z powodu zalegających na nich bakterii wiele osób boryka się z bolesnym stanem zapalnym, bądź kamicą nerkową. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, aby skutecznie oczyścić nerki i uchronić się przed chorobami.

Przygotowanie następujących soków nie zajmie Ci dużo czasu, a z pewnością pomoże w zachowaniu zdrowia nie tylko nerek, ale także całego organizmu.

  1. Sok z żurawiny – najlepiej przygotować samodzielnie w domu. Z gotowych produktów lepiej unikać tych z dodatkiem cukru i konserwantów. Żurawina jest znana ze swoich właściwości ochronnych układu moczowego i neutralizujących działanie szczawianu wapnia – głównego powodu występowania kamieni.
  2. Sok z buraków – skutecznie oczyszcza nerki z fosforanu wapnia oraz zwiększa kwasowość moczu.
  3. Sok z cytryny – zwiększa kwasowość moczu co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kamicy nerkowej.

Każdy z powyższych soków, oprócz oczyszczania nerek, ma wiele innych pozytywnych właściwości. Sok z buraków dodatkowo zwiększa efektywność treningów sportowych, a także poprawia erekcję. Z kolei sok z cytryny zwiększa odporność organizmu. Warto zatem włączyć powyższe soki na stałe do swojej diety!

Sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Darmowy kalkulator online

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Soki skutecznie oczyszczające nerki - 3.8/5. Oddano 40 głosy.
Autor artykułu: