Opinie

  1. Ja robiłam kurację na włosy i paznokcie ale dostałam takiego uczulenia na języku i gardle , że leczyłam się u laryngologa przez klika miesięcy. dopiero po odstawieniu tabletek ze skrzypem wszystko minęło.

  2. sądzę, ze zioła są zbyt mocne, a czasem utrudnieniem jest podana ilość, można zrobić porcje na raz z łyżeczki, czy łyżki. Ocet nie jest konieczny, a przyswajanie zwiększa na przykład pieprz, papryka, cytryna(kwasek cytrynowy). Suplementacja witamin B1, B12, B6 jest często wskazana z powodu niedoboru oraz problemów z sercem, pamięcią, nerwami.

  3. Skrzyp nie zadziala jesli bedziecie go przyrzwdzac jak podano w artykule! Tak sie nie zaparza skrzypu! Nie uwolni sie z niego krzemionka i inne skladedo naparu. Trzeba gotowac 4 lyzki skrzypu w 400-500 nl wody. Doprowadzic do wrzenia po czym zmniejszyc na jak najmniejszy ogien i pod przykryciem ma sie gotowac (wrzec) następnyme 15 min. Zgadic ogien, pozostawic pod przykryciem jeszcze pol godziny do odstania, maceracji. Następnie przecedzić i pic 4 razy dziennie po 100 ml. Lub dwa razy po szklance. W innym wypadku napar dziala jako placebo, nie ma żadnych wlasciwosci

  4. Skrzyp znam z jego wlaściwości ułątwiających wydalanie moczu, a wraz z nich piasku z dróg moczowych. Przeszłam kamicę nerkową i stosuję skrzyp prewencyjnie.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *