Nic tak nie oczyszcza jak napar z tymianku!

16 18 20

Zapewne wielu z Was widziało doniczki świeżego tymianku w supermarketach, może niektórzy z Was sami go uprawiają. Tymianek, choć mało popularny, skrywa w sobie tak wiele cennych właściwości, że nie sposób przejść obok niego obojętnie!

Napar z tymianku na zdrowie!

Tymianek zawiera wiele cennych witamin i właściwości leczniczych. Najlepiej oczywiście wybierać świeże zioło. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeniu używać jego suszonej wersji, pamiętajmy, aby dodać go pod koniec gotowania, wówczas unikniemy straty cennych substancji odżywczych. Tymianek świetnie sprawdza się w daniach makaronowych, jako przyprawa do ryb, a także do ciężkostrawnych gulaszy, bowiem posiada właściwości łagodzące wzdęcia.

Choć mało osób o tym wie, bardzo dobrze jest również pić napar z tymianku. Wystarczy zalać jedną łyżeczkę zioła 250 ml wrzącej wody. Tak powstały napar świetnie oczyszcza organizm, poprawia trawienie, niweluje wzdęcia, a nawet chroni przed próchnicą! Także świetnie pomaga w czasie przeziębienia i infekcjach dróg oddechowych.

Magia ziół jest ogromna i warto z niej korzystać na każdym kroku. Zioła nie tylko pomagają w prewencji wielu chorób, ale także wykazują właściwości lecznicze. Warto zapoznać się także z gatunkami ziół nasennych, przeciwzapalnych, czy wykrztuśnych. Z pewnością nie raz mogą przynieść nam ulgę.  

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Nic tak nie oczyszcza jak napar z tymianku! - 3.6/5. Oddano 98 głosy.
Autor artykułu: